Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Raport z Austrii: Stanisław Wawrzyńczyk powalczy o mistrzostwo

Raport z Austrii: Stanisław Wawrzyńczyk powalczy o mistrzostwo

fot. archiwum

Półfinały ligi austriackiej nie były do końca szczęśliwe dla Polaków. Ach/Dob Stanisława Wawrzyńczyka awansował do finału. Drugiej „polskiej" ekipie pozostanie jednak walka w „małym finale". Waldviertel duetu Gajdek/Peciakowski uległ obrońcy tytułu.

Rozgrywki ligi austriackiej wkraczają w decydującą fazę, zakończyła się już rywalizacja półfinałowa i przed zespołami polskich zawodników walka o medale. Na drodze do finału trudne zadanie czekało SG Waldviertel, zespół Bartłomieja Gajdka i Michała Peciakowskiego o miejsce w finale rywalizował bowiem z obrońcą tytułu. Siatkarze z Innsbrucka nie zostawili rywalom złudzeń, w rywalizacji toczonej do trzech zwycięstw zespół Polaków zdołał urwać rywalom tylko jednego seta. W każdym z rozegranych spotkań dominacja podopiecznych trenera Chrtianskiego była zdecydowana. Siatkarze obrońcy tytułu, realizując założenia przedmeczowe, szybko przejmowali kontrolę nad przebiegiem zmagań. – Półfinał przeciwko obrońcy tytułu był wyjątkowo trudny. W każdym spotkaniu drużyna przeciwna dysponowała bardzo trudną zagrywka, do tego dołożyła szczelny i wysoki blok. Jedynie w drugim meczu pokazaliśmy „pazur” i walczyliśmy jak równy z równym – o rywalizacji półfinałowej mówił Bartłomiej Gajdek. Polski atakujący na tle swoich kolegów z zespołu wypadł nieźle. Szczególnie na uwagę zasługuje dyspozycja Bartłomieja Gajdka w drugim meczu. W spotkaniu rozgrywanym u siebie atakujący SG Waldviertel zanotował 15 punktów, przy 42-procentowej skuteczności zagrań. Nie wystarczyło to jednak do powstrzymania znakomicie dysponowanych siatkarzy mistrza Austrii. Startujący z pozycji faworyta zmagań siatkarze Hypo Tirol zdominowali rywali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Teraz przed ekipą trenera Chrtianskiego rywalizacja finałowa, będąca powtórką z ubiegłego sezonu. Po drugiej stronie siatki staną bowiem siatkarze Aich/Dob Posojilnica ze Stanisławem Wawrzyńczykiem w składzie. Także dla zawodników Waldviertel pozostała gra o medale w tzw. małym finale”. – Przed nami walka o brąz, nic straconego. Drużyna z Amstetten jest w naszym zasięgu – o kolejnym rywalu mówił Bartłomiej Gajdek.

Również trzy mecze wystarczyły do zakończenia drugiej z rywalizacji półfinałowych. Tym razem jednak to zespół z polskim akcentem był tym, który występował w roli kontrolującego sytuację. To właśnie siatkarze wicemistrza Austrii byli faworytem zmagań. Z tej roli podopieczni Luki Slabego wywiązali się bezbłędnie. Dystans dzielący obie ekipy najlepiej potwierdzał drugi mecz półfinałowy. To właśnie w tym spotkaniu zawodnicy wicemistrza kraju pokazali pełnię swoich możliwości, w drugiej partii meczu wygrywając 25:8. Praktycznie w żadnym z rozegranych spotkań zawodnicy Amstetten nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Po dwóch wygranych przez Aich/Dob meczach zespół Martina Kopa miał jeszcze nadzieję na przedłużenie losów rywalizacji, nieźle rozpoczynając ostatnie ze spotkań. Sytuację swojego zespołu próbował co prawda ratować Martin Hukel, jednak najpewniejszy punkt Amstetten był w stanie zmniejszyć jedynie rozmiar porażki swojego zespołu. Aich/Dob do zwycięstwa poprowadził Stanisław Wawrzyńczyk. W ostatnim meczu półfinałowym polski przyjmujący jako najlepiej punktujący swojego zespołu zdobył 16 oczek, będąc też najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny (62%). – Trzeci mecz przeciwko Amstetten zaczęliśmy nerwowo, popełniając kilka niewymuszonych błędów, czym zaprosiliśmy przeciwników do grania. Przy stanie 21:19 dla drużyny przyjezdnej weszliśmy na dobre tory i to my zaczęliśmy dyktować warunki gry, wygrywając tego seta 25:22. Kolejne dwie partie przebiegały już pod nasze dyktando. Zwycięstwem w tym meczu przypieczętowaliśmy nasz udział w finale i walkę o mistrzostwo kraju, którą rozpoczniemy 8 kwietnia w Innsbrucku – podsumował Stanisław Wawrzyńczyk.

Zobacz również:
Wyniki rundy play-off ligi austriackiejźródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved