Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mitar Djurić wraca do Trentino

Mitar Djurić wraca do Trentino

fot. Joanna Skólimowska

Przed rozpoczęciem play-off kluby Serie A szukają jeszcze wzmocnień. Obrońca tytułu niedawno był zmuszony szukać nowego rozgrywającego. Bez przymusu na wzmocnienie zdecydowało się Trento, któremu w walce o mistrzostwo pomoże Mitar Djurić.

Dla Mitara Djuricia sezon w lidze koreańskiej dobiegł końca, Grek nie planuje jednak urlopu od siatkówki. Jak oficjalne poinformowała strona klubowa zespołu Łukasza Żygadły, były zawodnik zespołu z Trydentu zasili szeregi Trentino Volley, pomagając ekipie Radostina Stojczewa w play-off Serie A. Djurić w Trento rozegrał dwa sezony, w koszulce gialloblu zanotował 85 meczów, zdobywając dla swojego zespołu 687 punktów, pomagając swojej drużynie w walce o kolejne trofea.

W tym sezonie Djurić bronił barw koreańskiego Kepco Suwon, będąc najjaśniejszą postacią swojego zespołu. W całym sezonie zapisał na konto swojej ekipy aż 1024 punkty. Rok wcześniej, po dwóch sezonach spędzonych w Trento zdecydował się zmienić włoską Serię A na ligę turecką, sezon w Halkbanku Ankara również mógł zaliczyć do udanych. Włodarze Trento w latach 2011-2013 także nie kryli zadowolenia z postawy zawodnika, czego potwierdzeniem jest nowa propozycja. Sam siatkarz nie zastanawiał się długo nad ofertą, tym samym z początkiem kwietnia jest oficjalnie zawodnikiem ekipy z Trydentu. Również przedstawiciele klubu nie kryli satysfakcji z takiego rozwoju wypadków. – To wielka przyjemność powitać znów w Trento Mitara Djuricia – powiedział dyrektor generalny Bruno Da Re. – Zawodnik również deklarował sporą chęć powrotu, wykazując się dużą sympatią dla społeczności i miasta. Jestem pewien, że swoim charakterem, determinacją i umiejętnościami technicznymi będzie w stanie dać od siebie wiele drużynie – dodał.

Djurić w Trento założy koszulkę z numerem 14. Jak informuje oficjalna strona klubu, zawodnik do Trento przyjedzie dziś wieczorem. I od jutra rozpocznie przygotowania ze swoimi nowymi kolegami. Również szkoleniowiec gialloblu pozytywnie ocenia nowy nabytek Trentino Volley. – Znam dobrze techniczne i fizyczne możliwości Mitara. Miałem okazję pracować z nim przez ostatnie trzy lata. Chciałbym podkreślić, że to typ zawodnika, którego charakteryzuje wola walki – mówił Radostin Stojczew. Szkoleniowiec, który pracował z Djuriciem nie tylko w Trento, ale też przed rokiem w Halkbanku Ankara, potwierdził, że negocjacje klubu z zawodnikiem nie były zbyt długie. – Mitar zgodził się wrócić do Trento praktycznie przy pierwszej rozmowie, nie stawiał żadnych dodatkowych warunków. Chce nam przede wszystkim pomóc w walce w decydującej części sezonu, mimo że za nim długi i stresujący sezon spędzony w Korei. I to wszystko razem sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej zadowoleni – zakończył trener Trentino Volley.źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved