Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Znamy skład kadetów na ME

Znamy skład kadetów na ME

fot. CEV

Trener Sebastian Pawlik wytypował dwunastoosobowy skład reprezentacji Polski kadetów, która w sobotę rozpocznie zmagania w mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni będą bronili srebrnych medali wywalczonych przed dwoma laty.

Dobiegają końca przygotowania reprezentacji Polski kadetów do mistrzostw Europy, które od 4 do 11 kwietnia odbędą się w Turcji. Jednym z ostatnich ich etapów było rozegranie przez SMS PZPS Spała meczu play-off w ramach Krispol I Ligi, w którym uległa ona Stali AZS PWSZ Nysa. Teraz pozostał czas już tylko na ostatni szlif formy i przestawienie się na rywalizację z rówieśnikami, która nieco różni się od walki z seniorami. Znamy już także dwunastu wybranków Sebastiana Pawlika i Jacka Nawrockiego, którzy znaleźli się w kadrze na czempionat Starego Kontynentu. Obyło się w niej bez większych niespodzianek, a jej trzon stanowią gracze SMS-u Spała.

Przypomnijmy, że biało-czerwoni trafili do mocnej grupy, w której ich rywalami będą: Rosjanie (mistrzowie Europy), Francuzi, Włosi, Serbowie oraz Duńczycy. Pierwsze spotkanie podopieczni trenera Pawlika rozegrają w najbliższą sobotę, a ich rywalem będą rówieśnicy z Italii.

– Chciałbym obejrzeć dobrą grę tego zespołu, bo to jest dla mnie najważniejsze. Mam nadzieję, że zakwalifikujemy się do mistrzostw świata, czyli zajmiemy miejsca 1-6. Trafiliśmy do silnej grupy. Jeśli z niej wyjdziemy, będziemy mogli myśleć o wyższych celach – podkreślił Sebastian Pawlik. – Widziałem już kilka mistrzostw Europy. Wiem, że mecz meczowi nie jest równy. Z dnia na dzień wszystko się zmienia. Jednego dnia dany zespół potrafi grać świetnie, a drugiego dnia wydaje się, że ogląda się zupełnie inną drużynę. Dlatego do tego turnieju podchodzę ze spokojem i pokorą – dodał.Skład reprezentacji Polski kadetów na ME:

Rozgrywający: Kamil Droszyński, Łukasz Kozub
Atakujący: Damian Domagała, Jakub Ziobrowski
Środkowi: Jakub Kochanowski, Dawid Woch, Patryk Niemiec
Przyjmujący: Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Jędrzej Gruszczyński, Tomasz Polczyk
Libero: Mateusz Masłowski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved