Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Powraca temat gry Leona dla reprezentacji Polski?

Powraca temat gry Leona dla reprezentacji Polski?

fot. archiwum

Kubański gwiazdor Zenitu Kazań, przyjmujący Wilfredo Leon, zaskoczył w wywiadzie, którego udzielił telewizji Polsat Sport tuż po triumfie jego drużyny w Lidze Mistrzów. - Byłbym szczęśliwy, gdybym mógł zagrać dla Polski - przyznał przed kamerami 22-letni Kubańczyk.

Zagrałem w Berlinie turniej na wysokim poziomie, bo świetnie byłem do niego przygotowany. Naszym celem było zwycięstwo, co udało się nam osiągnąć. Pokazaliśmy naszą najlepszą siatkówkę – mówił po meczu zadowolony Wilfredo Leon, który został MVP turnieju Final Four.

Zaskoczeniem okazała się odpowiedź gwiazdora Zenitu Kazań na pytanie, o możliwość gry w PlusLidze. Leon wyznał, że chciałby grać… dla reprezentacji Polski, o czym od pewnego czasu spekuluje się w kuluarach siatkarskiego środowiska. – To możliwe. Występuję w rosyjskim klubie, ale byłbym szczęśliwy, gdybym mógł grać dla Polski. Byłbym szczęśliwy, gdyby pojawiła się taka możliwość. Zobaczymy, jak się wszystko potoczy, gdy skończy się sezon w Rosji – powiedział pewnym głosem Kubańczyk, wywołując zdziwienie obserwatorów i przeprowadzającego wywiad dla Polsatu Sport Marcina Lepy.

Zawodnik doskonale zna polskie realia, po ucieczce z Kuby mieszkał w naszym kraju, otrzymał kartę stałego pobytu, a jego menedżerem jest Polak, który prowadzi swoje interesy m.in. w Rosji, Andrzej Grzyb. W Polsce wykonują dobrą pracę, wystarczy zobaczyć na wyniki Asseco Resovii Rzeszów i PGE Skry Bełchatów w Lidze Mistrzów. Znam te drużyny od jakiegoś czasu, wiem, że są mocne i że w Polsce można grać na wysokim poziomie – zakończył Wilfredo Leon.22-letni Kubańczyk w drużynie narodowej debiutował w wieku 14 lat. Jako 17-latek został kapitanem reprezentacji Kuby i jej największą gwiazdą. W 2012 roku uciekł z kraju po nieudanej walce o udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Został przez rodzimą federację zdyskwalifikowany na dwa lata, po odbyciu karencji podpisał kontrakt z Zenitem Kazań, z którym teraz wygrał Ligę Mistrzów. W finale mistrzowie Rosji ograli w trzech setach Asseco Resovię Rzeszów. Jeszcze w zeszłym sezonie Leon był gościem na meczach wicemistrzów Polski. Czy teraz znajdzie się w ekipie biało-czerwonych, ale tej prowadzonej przez Stephane’a Antigę?

źródło: onet.pl, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved