Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polskie pary poznały grupowych rywali w mistrzostwach świata

Polskie pary poznały grupowych rywali w mistrzostwach świata

fot. archiwum

Polskie pary poznały rywali w fazie grupowej mistrzostw świata w siatkówce plażowej, które w 2015 roku odbędą się w Holandii. W czempionacie zobaczymy po dwie polskie pary żeńskie i męskie, walka o medale potrwa w dniach 26 czerwca - 5 lipca.

Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła zagrają w grupie A (Haga) i zmierzą się z parami: Reinder Nummerdor – Christiaan Varenhorst (Holandia), Carlos Escobar – David Vargas (Salwador) i Sergio Reynaldo Gonzalez – Nivaldo Nadhir Diaz (Kuba). Polacy i Holendrzy będą faworytami w walce o pierwsze miejsce w grupie.

Nasza najlepsza para, Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek, trafiła z kolei do grupy D (Rotterdam). Tam czekają na nich Kanadyjczycy Josh Binstock – Sam Schachter, Wenezuelczycy Jackson Henriquez – Jesus Villafane oraz Egipcjanie Usama Eltranisy – Ayman Shoukry. Nasz duet jest zdecydowanym faworytem do wygrania zmagań w tym gronie.

W Holandii zobaczymy też dwie żeńskie pary eksportowe z Polski. Monika Brzostek i Kinga Kołosińska zagrają w grupie E (Rotterdam), zaś Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran w grupie K (Apeldoorn). Brzostek i Kołosińska stawią czoła Czeszkom Kristyna Kolocova – Marketa Slukova, Chinkom Chen Xue – Xinyi Xia oraz Marokankom Ikram Ettayfi i Siad Mahassine. Gruszczyńska i Baran z kolei walczyć będą z parami: Laura Ludwig – Kira Walkenhorst (Niemcy), Dubovcova – Nestarcova (Słowacja) i Karen Charles – Nathalia Alfaro (Kostaryka).Rezerwową parą z Polski, która będzie miała okazję na występ w razie wycofania się któregoś z duetów, będą Maria Włoch i Dorota Strąg. Wśród panów w rezerwie oczekiwać będzie para Bartosz Łosiak – Piotr Kantor. Walka o medale w mistrzostwach świata w siatkówce plażowej potrwa w dniach 26 czerwca – 5 lipca. Finały odbędą się w Hadze, mecze fazy grupowej i play-off zaplanowano również w Rotterdamie, Apeldoorn i Amsterdamie.

źródło: FIVB, onet.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved