Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: AZS Stal Nysa pierwszym półfinalistą

I liga M: AZS Stal Nysa pierwszym półfinalistą

Siatkarze AZS Stali Nysa po raz drugi pokonali SMS Spała i awansowali do półfinału I ligi. Uczniowie ze Spały w drugim meczu nyską ekipą nie ugrali ani jednego seta i zeszli z boiska pokonani. Kolejnym rywalem Stali będzie Camper Wyszków lub Espadon Szczecin.

Stal po niedzielnej wygranej 3:0 w Nysie po raz drugi okazała się dużo lepszym zespołem od gospodarzy drugiego spotkania i zasłużenie je wygrała, gospodarze mieli jedynie momenty dobrej gry. Skuteczne zbicia Mateusza Piotrowskiego i Dawida Bułkowskiego dały Stali prowadzenie w pierwszym secie 9:7, a po bloku było 13:9. Wówczas czas wziął trener gospodarzy Jacek Nawrocki. Były szkoleniowiec Skry Bełchatów tym razem nie odmienił gry swojego zespołu, po którym widać było nieco trudy cięższych treningów. Przyjezdni nie pozostawiali sobie miejsca na choćby jeden błąd, a przeciwnikom na moment wytchnienia. Po ataku z drugiej linii Kamila Długosza wygrywali 21:16 i za chwilę z uśmiechem na twarzach zmieniali z rywalem strony boiska.

Tak jak w niedzielę, tak i w drugim meczu najwięcej emocji dostarczyła druga partia. Przyjezdni po obronie w polu i kontrze zaczęli od 4:2, ale za chwilę rywal popisał się asem i wygrywał 7:6. To było pierwsze i ostatnie prowadzenie gospodarzy w całym meczu. Blok Tomasza Kalembki dał remis, a ponieważ Szymon Biniek podbił piłkę w obronie i skutecznie zaatakował D. Bułkowski, było 13:12 dla zespołu z Nysy. Skromne prowadzenie Stali utrzymywało się do stanu 18:17. Wówczas mądra zagrywka i seria bloków pozwoliły odskoczyć gościom na 22:17 i gospodarze już się nie podnieśli.

Wydawało się, że będzie tak już do końca spotkania, choć przez chwilę uczniowie ze Spały walczyli. Trzecia partia zaczęła się dla nich od straty wynoszącej dwa, a następnie cztery punkty, ale to jeszcze nie było bardzo złe. Po kilku minutach było jednak dramatycznie. Niemal bezbłędna gra Stali sprawiła, że jej przewaga systematycznie i szybko wzrosła do 10 „oczek” (19:9). Rywal za sprawą dwóch serii z pola zagrywki doszedł na 17:22. Trener Janusz Bułkowski wprowadził na parkiet Mateusza Biernata i Michała Makowskiego. Zawodnicy ci zapisali na swoje konto dwie akcje i było 24:19 dla ekipy gości, wkrótce potem mecz się zakończył i zawodnicy z Nysy mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

SMS PZPS Spała – AZS Stal Nysa 0:3
(20:25, 19:25, 19:25)