Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dwie Brazylijki na dłużej w Krasnodarze

Dwie Brazylijki na dłużej w Krasnodarze

fot. archiwum

Finalista i rywal siatkarek PGE Atomu Trefla Sopot w walce o złoto Pucharu CEV, Dynamo Krasnodar, zbroi się już na sezon 2015/2016. Z rosyjską ekipą kontrakty o rok przedłużyły bowiem brazylijskie filary drużyny: rozgrywająca Fabiola oraz skrzydłowa Fernanda Garay.

Zespół Dynama Krasnodar obecnego sezonu nie może zaliczyć do zbytnio udanych. Po sezonie zasadniczym siatkarki z Krasnodaru zajmowały w tabeli ligowej trzecie miejsce i ich przeciwnikiem w ćwierćfinale play-off został zespół Urałoczki NTMK Jekaterynburg. Po zwycięstwie w hali rywalek ekipa trenera Konstantina Uszakowa wróciła do własnego obiektu i niespodziewanie przegrała 2:3, a w decydującym złotym secie 12:15 i musiała pożegnać się z planami medalowymi w lidze rosyjskiej. Frontem, na którym Dynamo może jeszcze powalczyć o sukces, jest Puchar CEV, gdzie udało im się dotrzeć do finału oraz Klubowe Mistrzostwa Świata w Zurychu. Zwłaszcza udział w tej drugiej imprezie jest zaskakujący, bo Rosjankom, nie wiadomo z jakich względów, została przyznana jedna z dwóch dzikich kart.

Jak widać działacze Dynama mają do trenera Uszakowa dużo cierpliwości, bo wciąż pełni on funkcję pierwszego szkoleniowca. Nie zapowiada się również na wielką rewolucję w składzie teamu z Krasnodaru, ponieważ nowe umowy podpisały już Ljubow Szaszkowa, Tatiana Koszelewa oraz Rosir Calderon. Dwa tygodnie temu podpis pod kontraktem na sezon 2015/2016 złożyła również inna gwiazda Dynama – brazylijska rozgrywająca Fabiola. Reprezentantka Canarinhos zdecydowała się parafować umowę obowiązującą na sezon 2015/2016. W jej ślady w minionym tygodniu poszła także druga z kanarkowych – Fernanda Garay. Popularna Fe zastanawiała się nad swoją przyszłością, jednak ostatecznie postanowiła przedłużyć swój pobyt w rosyjskiej Superlidze o rok. – Fani przyjęli mnie bardzo ciepło, a ja osobiście dobrze czuję się w zespole i mieście. Chcę w zamian dać fanom i klubowi to, co mam najlepszego i wierzę, że uda nam się razem zdobyć jeszcze wiele tytułów. Mam nadzieję, że razem z koleżankami z zespołu uda nam się wypełnić wszystkie przedstawione nam cele – powiedziała na łamach oficjalnej strony klubowej Fe Garay. – Fernanda jest niekwestionowaną liderką zespołu, świetną osobą i wybitną zawodniczką. Jej doświadczenie, umiejętności i chłodna głowa w najtrudniejszych momentach wielokrotnie pomagały zespołowi – powiedział manager zespołu, Andriej Makarow.

źródło: dinamokrasnodar.ru, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved