Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Dynamo zagra w finale, Belgowie pokonani

Puchar CEV: Dynamo zagra w finale, Belgowie pokonani

Zespół Dynama Moskwa przyjechał do Belgii dopełnić formalności, bo u siebie zwyciężył pewnie 3:0. Mimo że Rosjanie po raz kolejny wygrali bez straty seta, nie był to jednostronny pojedynek. W finale zmierzą się z włoskim Diatec Trentino.

Zawodnicy moskiewskiego Dynama musieli wygrać tylko dwa sety, aby awansować do finału Pucharu CEV. Gospodarze już od pierwszych piłek pokazywali, że tanio skóry nie sprzedadzą. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki z obu stron. Siatkarze z Rosji byli co prawda skuteczniejsi w ataku, jednak popełniali także wiele błędów własnych, przez co wynik wciąż oscylował w okolicach remisu. Belgowie wyszli nawet na trzypunktowe prowadzenie (11:8), ale niska, bo 25-procentowa, skuteczność w ataku nie pozwoliła na utrzymanie przewagi. Tuż przed drugą przerwą techniczną zawodnicy Dynama zdobyli jeden punkt zapasu. Po powrocie na parkiet byli już nie do zatrzymania, notując łącznie aż 7 skutecznych bloków. W ataku dobrze spisywali się Biryukov i Berezhko, dzięki czemu pierwsza partia padła łupem Rosjan (25:19).

Na początku drugiej partii lepiej prezentowali się miejscowi, jednak goście jeszcze poprawili grę w ataku, kończąc 50% ze zbijanych piłek. Dzięki temu szybko odrobili straty i następnie kontrolowali przebieg seta. Na boisku pojawił się Ivan Zaytsev, dzięki któremu zespół Dynama utrzymywał bezpieczną przewagę (16:12, 21:16). W końcówce gospodarze kilkakrotnie zapunktowali blokiem i po pomyłkach Rosjan doprowadzili do wyrównania. W ostatnich piłkach niezawodny był jednak moskiewski atak i goście zwyciężyli 27:25.

W trzeciej partii znów dobrze prezentowali się gospodarze, którzy zdobyli minimalną przewagę na pierwszej przerwie technicznej (8:7). Po powrocie na parkiet siatkarze Dynama wzmocnili zagrywkę, jednak przy trzech asach serwisowych popełnili aż sześć błędów. Rywale również ryzykowali w tym elemencie, jednak nie zanotowali punktowych korzyści. Obie drużyny atakowały z blisko 60-procentową skutecznością, jednak gospodarze zdobyli tym elementem 16 punktów, przy 21 gości. To przełożyło się na wynik, gdzie po nerwowej końcówce o dwa oczka lepsi okazali się podopieczni Yuriya Maricheva, którzy zwyciężyli 32:30 i przypieczętowali awans do finału Pucharu CEV.

Volley Asse Lennik – Dynamo Moskwa 0:3
(19:25, 25:27, 30:32)

Volley Asse Lennik: Andringa (2), Baetens (13), Diefenbach (10), Gorski (3), Verschueren, Sugranes Martinez (7), Sparidans (libero) oraz Moeller i Orczyk (9)
Dynamo Moskwa: Grankin (3), Biryukov (13), Berezhko (7), Holt (12), Shcherbinin (6), Kruglov (6), Ermakov (libero) oraz Zaytsev (10), Markin (7), Filippov (5), Pankov i Obmochaev (libero)