Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Chadała: Wynik pozostaje sprawą otwartą

Michał Chadała: Wynik pozostaje sprawą otwartą

fot. Adrian Sawko

We wtorek ZAKSA rozegrała pierwszy mecz z Diatec Trentino. - Był to mecz walki i ogromnej determinacji z obu stron, a błędy są wliczone w całą zabawę - mówił Michał Chadała, drugi szkoleniowiec zespołu z Opolszczyzny, który dziś zagra rewanż we Włoszech.

ZAKSA we wtorek pokazała wolę walki i wiarę w zwycięstwo.

Michał Chadała: – Bardzo wszystkich cieszy, że z drużyną z Trentino zawodnicy zagrali bardzo dobre spotkanie, które mimo porażki pozwala z optymizmem patrzeć na mecz rewanżowy. Odbędzie się on już w sobotę.Do wygranej zabrakło niewiele, jesteś w stanie powiedzieć czego?

– Nie mamy się czego wstydzić, choć porażka boli. Był to mecz walki i ogromnej determinacji z obu stron, a błędy są wliczone w całą zabawę. Według statystyk graliśmy na poziomie zbliżonym we wszystkich elementach, lecz zwycięzca mógł być tylko jeden.

Fenomenalny mecz Kaya van Dijka…

– Masz rację Kay zagrał świetny mecz. Obserwujemy Kaya na treningach, meczach i już od jakiegoś czasu notuje zwyżkę formy. Także było kwestią czasu, żeby na dłużej zawitał na boisku. Bardzo cieszymy się, że możemy na niego liczyć w ważnych meczach.

Cały mecz rozegrał Krzysztof Rejno. Jak ocenisz występ młodego zawodnika?

– Krzysiek to młody i obiecujący zawodnik. Już nie raz w tym sezonie pokazywał, że można na niego liczyć. Przyszłość należy do niego…

Hala była zapełniona po brzegi, ale doping kibiców był bardzo głośny. Wiem też, że na wsparcie kibiców możecie liczyć we Włoszech.

– W Kędzierzynie-Koźlu nasi fani nam bardzo pomogli, a dzięki temu obie strony były zadowolone z widowiska, jakie stworzyliśmy. Każde wsparcie dla ZAKSY ze strony kibiców jest bardzo istotne, więc bardzo się cieszymy, że będą z nami również we Włoszech.

Co musicie zrobić, aby przejść do kolejnego etapu w Pucharze CEV?

– Zagrać z takim samym zaangażowaniem i rozwagą jak ostatnio, a wynik pozostaje sprawą otwartą.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved