Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Porażka Ekstrimu, Joker Świecie gra dalej

I liga K: Porażka Ekstrimu, Joker Świecie gra dalej

fot. archiwum

W drugim meczu ćwierćfinałowym Ekstrim Gorlice  przegrał z Jokerem Świecie i zakończył grę w I lidze. Porażka gorliczanek 1:3 sprawiła, że to zawodniczki ze Świecia wygrały rywalizację do dwóch zwycięstw i to one zagrają w półfinale I ligi o awans do ekstraklasy.

Pierwszy set rozpoczął się od mocnego uderzenia Ekstrimu, który po kilku akcjach prowadził już 6:3. Szybka reprymenda trenera przyjezdnych ożywiła zawodniczki Jokera i to one zaczęły częściej dokonywać wpisów w protokole (6:8). Gra wyrównała się, a „ekstremalne” otrząsnęły się z ciosu i wyprowadziły kilka skutecznych akcji wyblok-kontra, które pozwoliły im wyjść na prowadzenie 13:10. Potem gospodynie stanęły. Na zagrywkę weszła Katarzyna Wenerska, a jej floty popsuły całkowicie przyjęcie Ekstrimu. Efekt był łatwy do przewidzenia, brak przyjęcia skutkował niedokładnym i łatwym do przeczytania rozegraniem, a słabe ataki były wodą na młyn dla rozkręcających się świecianek, wśród których prym w kontrataku wiodła Patrycja Flakus. Nie pomogły zmiany zarządzone przez trenera Silczuka, na parkiecie za Olę Pasznik pojawiła się jej imienniczka Ola Stachowiak, a za Paulinę Stojek Magda Tyrańska. Ekstrim nie potrafił już się podnieść i przegrał partię do 19.

W drugim secie znów lepiej poczuły się gospodynie. Zbudowały sporą przewagę (13:6), a trener Jokera zaczął szachować składem, dając odpocząć swoim najlepszym zawodniczkom, u których zauważył rozluźnienie. Gospodynie, grając w swoim stylu, utrzymały przewagę i wyrównały stan rywalizacji meczu na 1:1.

Kluczowym dla losów spotkania był set trzeci, który obnażył słabość gospodyń. Gdy na parkiet wróciły zawodniczki z podstawowych składów, rozpoczęła się wojna nerwów. Lepiej znosiły ją zawodniczki Jokera, co skutkowało osiągnięciem przewagi w każdym elemencie gry. „Ekstremalnym” zaczęły trząść się ręce, a piłka w przyjęciu „robiła, co chciała”. Widać było, że dziewczyny bardzo chcą przełamać swoją niemoc, ale to dziś im niestety nie wychodziło. Rozgrywająca Jokera Katarzyna Wenerska posyłała naprzemiennie piłki raz na jedno, raz na drugie skrzydło, a tam skutecznie punktowały raz Paulina Flakus, raz Partycja Wyrwa. Ola Stachowiak uruchamiała również flanki Ekstrimu, gdzie czyhały Katarzyna Wąsowska i Magdalena Żochowska, jednak przegrywały one rywalizację z obroną Jokera.Czwarty set jeszcze do stanu 7:7 dawał nadzieję Ekstrimowi, że jest w stanie prowadzić wyrównaną rywalizację. Później jednak spełnił się czarny scenariusz znany z poprzednich setów. Gorliczanki gasły z akcji na akcję, nie wierząc już w siebie, oddając pole szalejącym przeciwniczkom. Ich katem okazała się być Patrycja Flakus, która była dziś w ataku nie do zatrzymania. To właśnie ta zawodniczka została okrzyknięta najlepszą zawodniczką meczu. Kolektyw gospodyń legł w gruzach, a ich gra była szarpana, bez pomysłu i wiary w odmienienie losów spotkania. Po ataku Angeliki Strządały świecianki padły sobie w ramiona, triumfując w meczu 3:1.

Ekstrim Gorlice w rywalizacji z zespołem ze Świecia przegrał 4-krotnie (2 razy w rundzie zasadniczej, 2 razy w play-off), można więc powiedzieć, że ta drużyna zupełnie nie leżała siatkarkom Ekstrimu, a trener Silczuk nie znalazł recepty taktycznej na ekipę z woj. kujawsko-pomorskiego. Na postawę siatkarek z Gorlic istotny wpływ miały niepokojące informacje o słabej kondycji finansowej klubu w kontekście walki o awans do najwyższej klasy rozgrywek.

Stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Jokera Świecie

Ekstrim Gorlice – Joker Świecie 1:3
(19:25, 25:16, 19:25, 21:25)

Składy zespołów:
Ekstrim: Pytel, Leszek, Stojek, Pasznik, Wąsowska, Żochowska, Guzikiewicz (libero) oraz Tyrańska, Stachowicz, Olipra i Majkowska
Joker: Wójcik, Wyrwa, Flakus, Wenerska, Łukasiewicz, Toborek, Walczak (libero) oraz Strządała, Ziółkowska, Łukasiewicz, Kutyła i Przepiórka

Zobacz również:
Wyniki meczów play-off I ligi kobiet

źródło: halogorlice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved