Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewna wygrana Stali Nysa na koniec rundy zasadniczej

I liga M: Pewna wygrana Stali Nysa na koniec rundy zasadniczej

fot. archiwum

Pierwszoligowi siatkarze Stali Nysa na zakończenie fazy zasadniczej pokonali 3:0 Kęczanina Kęty i wykorzystując potknięcie Krispolu Września, awansowali na 4. miejsce. W I rundzie play-off zmierzą się z Krispolem lub SMS-em Spała, który ostatni mecz gra w czwartek.

W czwartek gra jednak SMS Spała i to z ostatnią w tabeli Avią, więc wielce prawdopodobne jest, że wygra i wyprzedzi Stal. Ale to oznaczać będzie, że obie drużyny zmierzą się w I rundzie play-off. Sezon zasadniczy nysanie zakończyli pewną wygraną, choć w każdym z setów mieli swoje kłopoty. Do połowy nie mogli być pewni swego, ale zwłaszcza doskonała gra w bloku sprawiała, że przejmowali zdecydowanie inicjatywę i dyktowali warunki. W pierwszej partii przy serwisach Macionczyka Kęczanin prowadził 3:0, a przewagę utrzymywał do pierwszej przerwy technicznej. Po niej Biegun zaatakował w siatkę i było 9:9, ale znów asa posłał Macionczyk, za chwilę Pietruczuk, a gospodarze popełnili błąd i przegrywali 12:16. Trzy wybloki i kontry oraz szczęśliwie przebita piłka przez Piotrowskiego dały remis, a za chwilę bloki i kontry – prowadzenie 21:17.

Drugi set zaczął się od stanu 2:0, ale po aucie Długosza i asie Błasiaka Kęczanin wygrywał 7:6, a po zatrzymaniu Bułkowskiego 11:9. Stal doszła, jednak po asie Pietruczuka i dwóch spornych sytuacjach na korzyść rywala przegrywała 11:15. Po czasie na żądanie przy serwisie Bułkowskiego zapunktował Długosz, a przy zagrywkach Nożewskiego miejscowi postawili cztery pojedyncze bloki z rzędu i wygrywali 18:16. Za chwilę z pola serwisowego trafił Piotrowski, a blok dołożył Nożewski i zrobiło się 23:19. Trzeciego seta stalowcy zaczęli najlepiej i po asie Bułkowskiego wygrywali 4:1. Tyle że tym samym odpowiedział Macionczyk i było tylko 9:8. I wówczas nastąpił decydujący moment. Nasi uratowali się blokiem, z drugiej piłki zaatakował Biernat i ustawił blok. Zrobiło się 16:12, a po czapach długosza 22:16. Gospodarze popełnili jeszcze dwa błędy, ale wszystko blokiem skończył Biernat.

Stal AZS PWSZ Nysa – Kęczanin Kęty 3:0
(25:20, 25:19, 25:18)Składy zespołów:
Stal: Szczurek, Bułkowski, Nożewski, Piotrowski, Kalembka, Długosz, Biniek (libero) oraz Dzikowicz, Biernat, Makowski, Rafalik i Ziółkowski
Kęczanin: Macionczyk, Błasiak, Behrendt, Biegun, Macek, Pietruczuk, Mariański (libero) oraz Szpyrka, Ciupa, Ogrodniczuk, Gaweł i Gandyk

Zobacz również:
Wyniki 26. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved