Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartosz Janeczek wsparciem dla Tonno Callipo Vibo Valentia

Bartosz Janeczek wsparciem dla Tonno Callipo Vibo Valentia

fot. Cezary Makarewicz

Występujący ostatnio w AZS-ie Częstochowa Bartosz Janeczek najbliższe tygodnie spędzi w Italii, grając w Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. 27-letni atakujący ma pomóc zespołowi w walce o awans do włoskiej Serie A.

W trwającym jeszcze sezonie AZS-owi Częstochowa nie udało się zawojować PlusLigi. Ostatnio przegrał rywalizację o trzynaste miejsce z BBTS-em Bielsko-Biała i zakończył rozgrywki na ostatnim miejscu w tabeli. Czeka go jeszcze okres roztrenowania, w którym jednak udziału nie weźmie Bartosz Janeczek. Kilka dni temu dostał on propozycję gry we włoskiej Serie A2. Zarząd akademickiego klubu wyraził zgodę na przenosiny częstochowskiego atakującego do zespołu z Vibo Valentii, któremu ma pomóc w walce o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia fazę zasadniczą zakończył na szóstym miejscu w tabeli. W pierwszej rundzie play-off już w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z trzecim w tabeli zespołem B-Chem Potenza Picena. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Drugi mecz zaplanowany jest na 5 kwietnia w Vibo Valentia, a ewentualne trzecie spotkanie odbędzie się 8 kwietnia w Potenza Picena.

źródło: azsczestochowa.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved