Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Piotr Gabrych: Na pierwszym etapie rozgrywek zrealizowaliśmy plan

Piotr Gabrych: Na pierwszym etapie rozgrywek zrealizowaliśmy plan

fot. archiwum

Zespół Stali Grudziądz został mistrzem III ligi województwa kujawsko-pomorskiego.  -  Z kimkolwiek się spotkamy w turnieju barażowym, musimy ze swojego zespołu wydobyć maksimum możliwości - powiedział Piotr Gabrych, trener Stali.

Rozgrywki wojewódzkie w kujawsko-pomorskim zakończyły się, a zwyciężył zespół Stali Grudziądz. – Rozgrywki zakończyliśmy szybciej niż w innych regionach, gdyż w naszej grupie było nieco mniej drużyn, za to silne. Runda zasadnicza nie była wcale łatwa. Toruń, Nakło czy Jastrzębie ustawiły nam wysoko poprzeczkę. Wygraliśmy ligę, bez wprowadzania wzmocnień. Na pierwszym etapie rozgrywek zrealizowaliśmy plan w stu procentach. Zaprocentowała gra z zaangażowaniem, doskonalenie się na treningach. Nauczyliśmy się siebie. Gramy ze sobą rok, znamy się coraz lepiej i to w końcówce ligi okazało się bardzo ważne – przyznał trener i kapitan Stali, Piotr Gabrych.

Siatkarze mają teraz trochę luzu, mogą wyleczyć kontuzje i odpowiednio przygotować się do turnieju barażowego o II ligę. – Chcemy się do nich bardzo dobrze przygotować. Spróbujemy rozegrać sparing, może z II-ligowcem. Może porozumiemy się z Gdańskiem, żeby zagrać sparing. Z kim będziemy w maju grać o awans, nie wiadomo. Niektóre ligi nie zakończyły jeszcze rozgrywek. Z kimkolwiek się spotkamy, musimy ze swojego zespołu wydobyć maksimum możliwości. Nie ma co nastawiać się na taki czy inny zespół, bo tydzień przed meczem może się okazać, że skład naszych rywali diametralnie się zmienił – dodał trener.

Według Gabrycha w Grudziądzu powinna być siatkówka na poziomie szczebla centralnego. – W grudziądzkich szkołach i akademiach siatkarskich szkolą się zdolni zawodnicy, ale w wieku 19-20 lat odchodzą do innych miast. Szkoda ich tracić. Mogliby przyjść do nas. Po co mieliby szukać nowych klubów gdzie indziej? Siatkówka to znacznie tańczy sport niż I-ligowa piłka nożna czy ekstraligowy żużel. Żużel i futbol miasto powinno mieć, ale także dobrą siatkówkę – zakończył Piotr Gabrych.*Z zawodnikiem rozmawiała Maryla Rzeszut (pomorska.pl)

źródło: inf. własna, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved