Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk ograł Kęczanina i zasiadł w fotelu lidera

I liga M: Ślepsk ograł Kęczanina i zasiadł w fotelu lidera

fot. Piotr Kochanowski

Tempa nie zwalnia Ślepsk Suwałki, który bez problemu ograł na wyjeździe Kęczanina Kęty 3:0. Gospodarze jedynie w pierwszym secie nawiązali walkę z rywalami. Taki wynik sprawił, że Ślepsk objął prowadzenie, a Kęczanin stracił szansę na grę w play-off.

Dla Kęczanina starcie ze Ślepskiem było tym z rodzaju za sześć punktów, bowiem przegrana eliminowała go nie tylko z walki o play-off, ale także przybliżała go do konieczności rywalizowania o utrzymanie na zapleczu PlusLigi. Nie ma się więc co dziwić, że gospodarze do spotkania podeszli ze sporym animuszem. Od początku dobrze prezentowali się w ataku, wykorzystali kilka prostych błędów rywali, a po punktowej zagrywce Jonasza Bieguna odskoczyli od gości na trzy oczka. Ślepskowi brakowało skuteczności w pierwszej akcji, co błyskawicznie wykorzystywali podopieczni trenera Błasiaka. Po skutecznej kontrze Bartosza Pietruczuka dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami wzrósł do czterech oczek, ale gracze znad Soły nie zamierzali na tym poprzestawać. Ich kolejne mocne zbicia dały im już prowadzenie 17:12 i wydawało się, że są na dobrej drodze, by zwyciężyć w premierowej odsłonie. Sygnał do walki przyjezdnym dały trudne zagrywki Przemysława Smolińskiego, a dwa zbicia Karola Rawiaka sprawiły, że błyskawicznie odrobili oni straty. Chwilę później ten sam zawodnik dołożył asa serwisowego, a szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę suwalskiego zespołu. W końcówce nie pozwolił on już kęczanom wrócić do gry, a blok przypieczętował jego zwycięstwo (25:23).

Taki obrót spraw nieco podłamał kęczan, którzy od początku drugiego seta musieli odrabiać trzypunktową stratę. Wprawdzie autowe zbicie Wojciecha Winnika pozwoliło im na chwilę wrócić do gry, ale w dłuższej perspektywie czasowej nie potrafili utrzymać wysokiego poziomu gry, co bezlitośnie wykorzystał zespół prowadzony przez trenera Poskrobko, który w środkowej fazie tej części spotkania zaczął uciekać przeciwnikom. Blok Kacpra Gonciarza dał mu dwupunktowe prowadzenie, a z każdą kolejną akcją stawało się ono coraz wyraźniejsze. Swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Kamil Skrzypkowski, a gra Kęczanina zaczęła się sypać niczym domek z kart. Stać było go jeszcze tylko na jeden zryw, po którym – dzięki punktowej zagrywce Karola Behrendta – zbliżył się do rywali na trzy oczka, ale ostatnie słowo ponownie należało do Ślepska, który wykorzystał błędy rywali, pewnie zwyciężając 25:20.

Na początku trzeciej odsłony suwalczanie mozolnie zaczęli budować przewagę nad zespołem znad Soły. Przypomniał o sobie Winnik, a solidna postawa gości w bloku pozwoliła im odskoczyć od przeciwników na trzy oczka. Po stronie gospodarzy straty próbował niwelować Pietruczuk, ale wciąż inicjatywa należała do faworytów. Wówczas na moment do walki zerwali się jeszcze podopieczni trenera Błasiaka, ale pojedyncze udane akcje pozwoliły im zbliżyć się do Ślepska na jeden punkt. W środkowej fazie seta zupełnie nie potrafili znaleźć recepty na powstrzymanie Winnika, którego kolejne skuteczne zbicia przybliżały przyjezdnych do końcowego sukcesu. Kęczanom nie można odmówić woli walki, ale pojedyncze udane ataki Mateusza Ogrodniczuka to było zbyt mało, aby gospodarze mogli myśleć o odwróceniu losów tej części meczu. W końcówce oba zespoły udane akcje przeplatały błędami, ale nie wpłynęło to znacząco na ostateczny wynik. Trzecia odsłona padła łupem suwalczan 25:20, a trzy wywiezione z Kęt punkty pozwoliły im objąć pozycję lidera.Kęczanin Kęty – Ślepsk Suwałki 0:3
(23:25, 20:25, 20:25)

Składy zespołów:

Kęczanin: Błasiak, Macionczyk, Pietruczuk, Biegun, Macek, Behrendt, Mariański (libero) oraz Szpyrka i Ogrodniczuk
Ślepsk: Gonciarz, Winnik, Smoliński, Rawiak, Schamlewski, Skrzypkowski, Andrzejewski (libero)

Zobacz również
Wyniki 25. kolejki oraz tabela Krispol I Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved