Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Nicola Vettori: Wykonaliśmy kawał dobrej roboty

Nicola Vettori: Wykonaliśmy kawał dobrej roboty

fot. Tomasz Szwajkowski / szwajkowski.info

Siatkarki poznańskiego Energetyka zajęły trzecie miejsce w rundzie zasadniczej grupy pierwszej II ligi. Z takiego wyniku zadowolony jest trener Nicola Vettori, który chwali zespół seniorek, jak i pracę z młodzieżą w klubie ze stolicy Wielkopolski.

W półfinale grupy pierwszej II ligi siatkarek Energetyk rywalizuje z Chemikiem Police. Pierwsze dwa pojedynki siatkarki z Poznania rozegrały na wyjeździe, przegrywając 1:3 i 2:3. – Była szansa wygrać przynajmniej jeden mecz. Walczyliśmy, zostawiliśmy dużo zdrowia i serca na boisku. Chwalę dziewczyny, bo naprawdę przez trzy sety niedzielnego pojedynku grały na najwyższym poziomie – wspomina pierwsze mecze play-off trener Nicola Vettori.Wygrać z Chemikiem Police to bardzo trudne zadanie, ale nadal myślę, że możemy walczyć jak równy z równym w tej rywalizacji.

Już w najbliższą sobotę Energetyk zagra z policzankami w play-off po raz trzeci. W tym sezonie Chemik przegrał dotychczas tylko raz. Energetyk w rundzie zasadniczej poniósł pięć porażek, zajmując trzecie miejsce w ligowej tabeli. – Cały czas robimy postępy. Wyniki z Polic również to pokazują, bo w rundzie zasadniczej przegraliśmy tam 0:3. W drugiej części sezonu, w zdecydowanej większości pojedynków poprawiliśmy rezultaty przynajmniej o jednego seta. Zdobyliśmy więcej punktów, zrobiliśmy duże postępy. Biorąc pod uwagę wąską kadrę, jaką dysponujemy, wykonaliśmy kawał bardzo dobrej roboty – chwali swój zespół włoski szkoleniowiec z Poznania.

Nicola Vettori nie jest jednak zadowolony z ogólnego poziomu gry na II-ligowym froncie. – Poziom był nieco słabszy niż w poprzednim sezonie. Rok temu mieliśmy dużo więcej ambitnych i mocnych przeciwników. Teraz, poza Chemikiem i Treflem, nie było zdecydowanie silniejszych drużyn. Zespoły grają coraz mniej chętnie, widząc spadający poziom rozgrywek. Może słuszna byłaby reforma II ligi przez PZPS – nieco mniej zespołów, ale za to silniejszych.Cały czas podnosimy poziom szkolenia młodzieży. Każda grupa przepracowała bardzo dobrze ten sezon. Mamy dużo utalentowanych dziewczyn. Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości kilka z nich dołączy do pierwszego zespołu. Młodziczki zostały w tym roku mistrzyniami województwa, a to o czymś świadczy – opowiada o pracy z młodzieżą w Energetyku trener Vettori. – Poza seniorkami, pracuję z młodszym rocznikiem młodziczek, zawodniczkami urodzonymi w roku 2001. W następnym sezonie na pewno będzie to ciekawy zespół. Ciągle szukam utalentowanych siatkarek z tego rocznika.

Współpraca jaką nawiązujemy w ramach programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz Enea Akademia Sportu bardzo nam pomagają w zachęceniu dzieci do większej aktywności ruchowej. Dzięki wsparciu, dzięki tym projektom najmłodsi zaczynają grę w siatkówkę. Czekamy na powrót po sezonie do Polski Kasi Skowrońskiej, która zawsze nas wspiera i jest ambasadorką naszych akcji. To przyciąga młodzież.

W kolejnym sezonie ligowym Nicola Vettori prawdopodobnie ponownie poprowadzi zespół Energetyka w II lidze. – Już zaczynamy myśleć o kolejnych rozgrywkach. Liczymy na powrót Pauliny Pachurki. Po sezonie na pewno przeprowadzimy treningi otwarte dla młodych dziewczyn głównie z Poznania i Wielkopolski – kończy ambitny włoski szkoleniowiec.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved