Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Dąbrowianki pokonały w trzech setach rywala

Orlen Liga: Dąbrowianki pokonały w trzech setach rywala

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza objęły prowadzenie w swoim ćwierćfinale, pokonując 3:0 Polski Cukier Muszyniankę. Kolejny mecz i ewentualne decydujące trzecie spotkanie rozegrane zostaną w Muszynie, ale już teraz zapowiadają się interesująco.

Ćwierćfinałowe spotkanie Orlen Ligi pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza a Muszynianką dobrze otworzyły gospodynie, które postawiły szczelny blok, skutecznie grały w polu zagrywki i na samym początku prowadziły 4:0. Odpowiedź „mineralnych” była natychmiastowa i po serii zagrywek Ivany Plchotovej to one prowadziły 5:4. Dąbrowianki myliły się w ataku i popełniały błędy własne w tym okresie gry. Dwa asy serwisowe Katarzyny Koniecznej sprawiły, że gospodynie prowadziły 7:5. Miejscowa ekipa dobrze grała w obronie, podbijała ataki swoich rywalek i dzięki temu stopniowo powiększała swoją przewagę (13:9). Trzecia drużyna sezonu zasadniczego – Muszynianka – miała problemy z przyjęciem zagrywki i często nadziewała się na szczelny blok swoich rywalek. Po tym, jak kolejnym asem serwisowym popisała się Katarzyna Konieczna, było 18:12 dla dąbrowianek i o rozmowę ze swoimi zawodniczkami poprosił trener Bogdan Serwiński, posunięcie to okazało się być dobrym ruchem. Najpierw skutecznymi akcjami w ataku popisała się Katie Carte, potem dwa punkty po zbiciach zanotowała Justyna Sosnowska i przewaga MKS-u zmalała do dwóch „oczek” (19:17). Gospodynie pomimo tego utrzymały dystans punktowy i po ataku Koniecznej prowadziły 23:20. Serwy Danicy Radenković sprawiły wiele kłopotów podopiecznym trenera Serramalery i był remis 23:23. Widząc słabszą postawę swoich zawodniczek, o przerwę na żądanie poprosił argentyński szkoleniowiec i był to dobry ruch trenera. Ostatecznie to ekipa z Zagłębia po ataku ze skrzydła Joanny Staniuchy-Szczurek wygrała premierową odsłonę w stosunku 25:23.

Podbudowane zwycięstwem w pierwszym secie gospodynie poszły za ciosem i uzyskały pięciopunktową przewagę na pierwszej przerwie technicznej w drugiej partii (8:3). Miejscowe zawodniczki dobrze spisywały się w obronie, blokowały swoje rywalki i po „czapie” na Plchotovej prowadziły 10:4. Ekipa znad Popradu częściowo odrobiła straty i po zagrywkach Radenković przegrywała 8:10. Pojedynczymi akcjami próbowała nawiązać skuteczną grę Karolina Ciaszkiewicz-Lach, ale było to za mało na dobrze dysponowaną miejscową drużynę. Dobrą serią zagrywek popisała się atakująca MKS-u Katarzyna Konieczna i dzięki niej siatkarki z Dąbrowy Górniczej prowadziły 20:11. Podłamane takim obrotem sprawy podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego nie podjęły skutecznej walki i przegrały wysoko tę partię, w stosunku 16:25. Ostatni punkt w tym secie zdobyła Katarzyna Konieczna, blokując atak Kingi Hatali.

Drużyna gości chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji, musiała wygrać seta numer trzy. Dąbrowianki po serii zagrywek Dominiki Sobolskiej prowadziły 5:0, drużyna gości była w odwrocie, myliła się w niemal wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Trener Serwiński dokonywał roszad w składzie, brał przerwy na żądanie, lecz nie przyniosło to żadnych efektów. Stroną dyktującą warunki gry była miejscowa drużyna, która odrzuciła swoje rywalki od siatki i tym samym miała ułatwione zadanie w obronie. Nie do zatrzymania w ataku była Katarzyna Konieczna i po jej zbiciu MKS prowadził 16:8. Swoje koleżanki do walki próbowała poderwać Ivana Plchotova, popisała się ona dwoma asami serwisowymi i ekipa gości przegrywała 12:17. Jak się okazało, było to wszystko, na co stać było ekipę „mineralnych”. Dąbrowska drużyna przy stanie 24:16 stopniowo zaczęła tracić wypracowaną przez siebie przewagę i reprymendy swoim zawodniczkom udzielił argentyński szkoleniowiec (24:19). Po ataku najlepszej siatkarki meczu Katarzyny Koniecznej MKS wygrał 25:19 i odniósł zasłużone zwycięstwo 3:0.

MVP: Katarzyna Konieczna

MKS Dąbrowa Górnicza – Muszynianka Muszyna 3:0
(25:23, 25:16, 25:19)

MKS: Staniucha-Szczurek (10), Konieczna (24), Dziękiewicz (5), Zakrewskaja (7), Cemberci (2), Sobolska (7), Strasz (libero) oraz Urban i Mancuso
Muszynianka: Carter (6), Różycka (6), Radenković (2), Sosnowska (3), Kurnikowska (3), Plchotova (9), Maj-Erwardt (libero) oraz Jasińska, Ciaszkiewicz-Lach (4) i Hatala (3)