Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mecz Trefla Gdańsk ze Skrą jednak przełożony

Mecz Trefla Gdańsk ze Skrą jednak przełożony

fot. archiwum

Czwarte spotkanie play-off pomiędzy Lotosem Treflem Gdańsk i PGE Skrą zostało przełożone z 22 marca na 4 kwietnia. Wszystko po to, aby zespół z Bełchatowa mógł lepiej przygotować się do turnieju Final Four Ligi Mistrzów, który odbędzie się w dniach 28-29 marca.

Tym samym kierownictwo klubu z Gdańska uwzględniło prośbę działaczy i trenera Skry Miguela Falaski, którzy głośno domagali się przełożenia meczu nr 4 na termin po Final Four Ligi Mistrzów. Kiedy po drugim spotkaniu w Ergo Arenie okazało się, że do meczu nr 4 na pewno dojdzie (po dwóch spotkaniach jest remis 1:1), korekta w terminarzu – w porozumieniu z Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej i Skrą – została dokonana (wcześniej podobny manewr zastosowano przy okazji rywalizacji w drugiej parze półfinałowej Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel).

Zatem mecz nr 4 odbędzie się w Gdańsku nie 22 marca jak pierwotnie planowano, ale w Wielką Sobotę 4 kwietnia (trzeci mecz odbędzie się w najbliższą w środę o godz. 20.30).

Specjalne oświadczenie w tej sprawie wystosował zarząd gdańskiego klubu. Oto jego treść:Zarząd klubu Trefl Gdańsk SA, w porozumieniu z Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej i klubem KPS Skra Bełchatów SA, informuje o przełożeniu czwartego meczu półfinału PlusLigi między LOTOSEM Treflem Gdańsk a PGE Skrą Bełchatów z niedzieli, 22 marca, na sobotę, 4 kwietnia 2015. Zmianie nie ulegnie termin trzeciego spotkania, zaplanowanego na środę, 18 marca.

Wierzymy, że decyzja ta pozwoli drużynie z Bełchatowa na perfekcyjne przygotowanie do turnieju Final Four Ligi Mistrzów i że dzięki zmianom w terminarzu półfinałowych meczów PlusLigi zarówno PGE Skra, jak i Asseco Resovia staną w Berlinie na podium najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie, pisząc tym samym kolejną, wspaniałą kartę w historii polskiej siatkówki.

Jednocześnie wyrażamy niezadowolenie z powodu ubiegłotygodniowych działań klubu z Bełchatowa, mających na celu wywarcie medialnej presji na zarządzie klubu Trefl Gdańsk SA i sztabie szkoleniowym naszej drużyny. Rozmowy na temat przełożenia terminów toczyły się od ubiegłego czwartku, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie nie została dotąd przedstawiona. Z przykrością przyjmowaliśmy więc insynuacje godzące w dobre imię klubu, drużyny i sztabu szkoleniowego. Początkowo nie byliśmy wprawdzie entuzjastami sugerowanych korekt w terminarzu półfinałowych meczów PlusLigi, po pierwsze ze względu na krótki czas na wprowadzenie owych zmian, a po drugie z uwagi na problematyczną datę czwartego meczu zaproponowaną przez KPS Skra Bełchatów SA – 4 kwietnia, czyli Wielką Sobotę. Wciąż prowadziliśmy jednak rozmowy z PLPS i klubem z Bełchatowa, zarówno na poziomie zarządów klubów, jak i szkoleniowców drużyn. Ostatecznie zdecydowaliśmy się przystać na rozwiązanie korzystne z punktu widzenia interesu polskiej siatkówki.

Mamy nadzieję, że spotkanie pomiędzy LOTOSEM Treflem Gdańsk a PGE Skrą Bełchatów, które rozegrane zostanie w sobotę, 4 kwietnia, w ERGO ARENIE ponownie okaże się świętem polskiej siatkówki i zostanie zapamiętane jako wielki mecz, zarówno pod względem poziomu sportowego widowiska, jak i atmosfery na trybunach.

Z poważaniem Zarząd klubu Trefl Gdańsk SA

 

źródło: siatkowka.trefl.com.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved