Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki faworytem do objęcia posady selekcjonera?

Jacek Nawrocki faworytem do objęcia posady selekcjonera?

fot. archiwum

Niespodziewany zwrot w wyścigu do posady selekcjonera reprezentacji Polski siatkarek. Jak twierdzi Przegląd Sportowy, faworytem stał się były trener PGE Skry Bełchatów Jacek Nawrocki. Decyzja zostanie podjęta 23 lub 24 marca podczas posiedzenia zarządu PZPS.

Według Przeglądu Sportowego to Jacek Nawrocki, a nie Włoch Massimo Barbolini ma więcej zwolenników wśród członków komisji, która zaopiniuje zarządowi PZPS nowego kandydata. Działaczy nie przekonują więc ani siatkarki głośno dopominające się o zatrudnienia cudzoziemca, ani trend panujący w Orlen Lidze, w której czołowe kluby w większości prowadzą obcokrajowcy.

Jedynym zagranicznym selekcjonerem żeńskiej reprezentacji Polski był Marco Bonitta, który prowadził nasz zespół w latach 2007-2008. Po nim szansę dostawali Jerzy Matlak, tymczasowo Wiesław Popik, Alojzy Świderek i Piotr Makowski. Pod ich rządami mistrzynie Europy z 2003 i 2005 roku spadały w światowym rankingu, by znaleźć się na samym dnie – 28. miejscu za takimi potęgami jak Meksyk, Algieria, Kamerun czy Kenia. Czemu zatem działacze po raz kolejny chcą dać szansę Polakowi, który w dodatku nigdy nie prowadził żeńskiej drużyny? Przygodę z kobiecą siatkówką Nawrocki rozpoczął dopiero w tym sezonie, zostając koordynatorem Budowlanych Łódź.

Oficjalnie żaden z członków komisji nie chce się na ten temat wypowiadać. Nieoficjalnie wiadomo, że Nawrocki przekonał działaczy do siebie, prezentując bardzo ciekawy program. Podobno 50-letni szkoleniowiec był świetnie przygotowany, szczegółowo rozpisał plan na najbliższe miesiące i wykazał się doskonałą wiedzą na temat siatkarek. Zgodnie z jego planem wszystkie siły mają być rzucone na czerwcowe Igrzyska Europejskie w Baku, w których można zdobyć bezcenne punkty do europejskiego rankingu. Bez nich udział w olimpijskich kwalifikacjach stanie się niemożliwy.Nikt, nawet zwolennicy opcji zagranicznej w PZPS-ie nie podważają kompetencji trenerskich Nawrockiego. To świetny fachowiec, który dwukrotnie poprowadził PGE Skrę do mistrzostwa Polski. Nawrocki ma dobry warsztat, jest bardzo pracowity, a o siatkówce mógłby rozmawiać 24 godziny na dobę. W 2011 roku był kandydatem do objęcia posady selekcjonera męskiej kadry, ale nie chciał rzucić PGE Skry, a PZPS nie zgodził się na łączenie stanowisk. Teraz Nawrocki musiałby zostawić reprezentacje juniorskie, w pracy z którymi odnosi znaczące sukcesy.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved