Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zuzanna Efimienko: Nie możemy spodziewać się łatwych spotkań

Zuzanna Efimienko: Nie możemy spodziewać się łatwych spotkań

fot. Arkadiusz Buczyński

Sopocianki pewnie wygrały ze Stiintą Bacau w trzech setach i awansowały do półfinału Pucharu CEV. - Cieszy mnie to, że zagrałyśmy konsekwentnie do końca i utrzymałyśmy koncentrację - mówiła po spotkaniu środkowa Atomu Trefla Sopot, Zuzanna Efimienko.

Miałyście szczęście, że trafiłyście na takiego rywala w ćwierćfinale Pucharu CEV. Spodziewałyście się tak prostej rywalizacji?

Zuzanna Efimienko: – Wcale się nie spodziewałyśmy takich łatwych meczów, bo oglądając wideo, przeciwniczki prezentowały się naprawdę dobrze. Widać było, że mają dużą siłę w ataku, może przyjęcie im czasami szwankowało. Z naszą zagrywką wcale nie miały dobrego dogrania piłki do siatki, bardzo utrudniłyśmy im ten element. Rumunki nie postawiły nam bariery nie do przejścia i przyznam, że grało nam się z nimi łatwo. Szczególnie u nas w Ergo Arenie, bo jednak wydaje mi się, że w Rumunii postawiły nam tę poprzeczkę nieco wyżej. Najważniejsze, że wygrałyśmy w trzech setach. Mówiło się, że wystarczą nam tylko dwie wygrane partie do awansu, ale cieszy mnie to, że zagrałyśmy konsekwentnie do końca i utrzymałyśmy koncentrację.

W półfinale zmierzycie się z Galatasaray Stambuł, to przeciwnik z tej wyższej półki, podobnie jak Doc-Imoco Conegliano, które pokonałyście.– Na pewno będzie ciężko, ale jesteśmy już na takim poziomie, że nie możemy spodziewać się łatwych spotkań, że ktoś się przed nami położy. Musimy od początku pokazać swoją grę. Zespół z Rumunii nie postawił się nam, dlatego grało nam się łatwo i bez problemów, jednak w półfinale z Galatasaray Stambuł trzeba będzie wyciągnąć nasze największe atuty i po prostu zagrać najlepiej jak potrafimy.

Dodatkowym atutem będzie dobra znajomość ligi tureckiej przez trenera?

– Trener może w tym meczu mieć trochę więcej motywacji niż my. (śmiech) Myślę, że tak. To, że trener ma tak dużą wiedzę, może nam tylko pomóc.

Najbliższe mecze w Pucharze Polski i fazie play-off zagracie z Budowlanymi Łódź. Chyba będziecie już mieć świetnie rozpisaną tę drużynę.

– Zespół z Łodzi będziemy już znały na pamięć i chyba będziemy mieli siebie nawzajem dosyć po tych wszystkich meczach. (śmiech) Myślę, że to dobry przeciwnik dla nas, ale to na pewno będą trudne spotkania. To, co Budowlane prezentowały w rundzie zasadniczej, to jest zupełnie inna bajka niż to, co prezentują obecnie. Trochę zmienił się ich styl gry i wyraźnie to widać. Chyba nikt się nie spodziewał, że wyeliminują Muszyniankę z Pucharu Polski… Coś zaczęło trybić w tej drużynie i to będzie trudny rywal, jestem o tym przekonana.

Jak podejdziecie do tego najbliższego meczu z zespołem z Łodzi? Nieco rozluźnione, pewne – po dwóch wygranych w fazie zasadniczej?

– Nie sądzę. To będzie zupełnie inna historia, inny mecz. Nie ma co wspominać tego, co się wydarzyło w rundzie zasadniczej, bo teraz może to wyglądać zupełnie inaczej. To jest jeden mecz, który decyduje o „być” albo nie być”, albo zostajemy, albo wracamy do domu. Dla obu zespołów pewnie będzie to nieco stresujące. Mam nadzieję, że my przystąpimy do niego z pełną koncentracją i nie będziemy myślały o tym, co było.

W historii klubu jeszcze nie ma triumfu w Pucharze Polski.

– No właśnie to jest takie nasze małe marzenie. Na pewno nie jest nie do osiągnięcia. Przed sezonem nie było jasno przedstawionego tego celu, ale każda z nas chce to trofeum wygrać. Nawet czasami między sobą rozmawiamy, że np. Iza Bełcik jeszcze go nie ma w swoim dorobku i chciałaby go w końcu zdobyć. Jest szansa, bo turniej Pucharu Polski jest zawsze nieco nieobliczalny.


źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved