Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Raport z Austrii: Wawrzyńczyk w półfinale, pozostali Polacy o krok

Raport z Austrii: Wawrzyńczyk w półfinale, pozostali Polacy o krok

Zgodnie z oczekiwaniami wicemistrz Austrii ze Stanisławem Wawrzyńczykiem w składzie w trzech meczach rozstrzygnął rywalizację ćwierćfinałową z Enns. Blisko celu są Bartłomiej Gajdek i Michał Peciakowski, ich Waldviertel prowadzi już z Graz 2:1.

Podobnie jak pierwsze dwa mecze ćwierćfinałowe rozstrzygnął się trzeci pojedynek siatkarzy Aich/Dob z rywalami z Enns. W konfrontacji z wicemistrzem kraju podopieczni Evy Marko nie zdołali ugrać choćby seta, a spotkanie dopełniające formalności było już deklasacją przeciwnika w wykonaniu podopiecznych Luki Slabe. Jedynie w drugiej partii meczu przyjezdni zdołali ugrać trochę więcej, jednak gra na styku w tej części meczu utrzymywała się jedynie do etapu drugiej przerwy technicznej, później już kontrolę nad sytuacją przejął Stanisław Wawrzyńczyk i jego koledzy. Dystans dzielący obie drużyny najlepiej jednak potwierdziła pierwsza partia spotkania, rozbijając rywali serwisem, dominując w ataku i imponując czujnością w bloku zespół Polaka szybko rozpoczął budowanie dystansu. Przy braku jakichkolwiek sportowych argumentów goście wyprowadzili tylko trzy skuteczne ataki, po niespełna 20 minutach przegrywając do sześciu. Podobnie sytuacja wyglądała w partii trzeciej, chociaż tym razem siatkarze z Enns przekroczyli próg 10 zdobytych oczek w meczu. Po raz kolejny najpewniejszym punktem swojego zespołu był Stanisław Wawrzyńczyk, przy 11 punktach Polak mógł się pochwalić 88-procentową efektywnością zagrań. Oceniając jednostronne widowisko, Stanisław Wawrzyńczyk odniósł się do kolejnego wyzwania, jakie czeka jego i jego kolegów. – Tak jak w poprzednich dwóch meczach, tak i tym razem pewnie pokonaliśmy drużynę z Enns, zapewniając sobie awans do półfinałów. Zdajemy sobie sprawę, że poważne granie dopiero przed nami i prawdziwy sprawdzian rozpocznie się dla nas w najbliższy weekend, kiedy zagramy Final Four MEVZA. W półfinale zmierzymy się z ACH Volley Ljubljana, czyli uczestnikiem tegorocznej Ligi Mistrzów – przyznał w rozmowie ze Strefą Siatkówki.

Posojilnica Aich/Dob – Supervolley Enns 3:0
(25:6, 25:17, 25:11)

Stan rywalizacji 3:0 dla Aich/Dob

Trudniejsza przeprawa czekała podopiecznych Nurko Causevicia. Dla SG Waldviertel, który w konfrontacji z Graz do tej pory remisował 1:1, trzecie spotkanie było wyjątkowo ważne. Kolejny krok w kierunku półfinału postawił zespół Polaków. Mimo nie najlepszego startu, gdzie to gospodarze wypracowali kilkupunktową zaliczkę, siatkarze Waldviertel zdołali doprowadzić do gry na styku. W partiach rozstrzyganych na przewagi to właśnie drużyna Bartłomieja Gajdka i Michała Peciakowskiego zachowała więcej „zimnej krwi”. Rozpędzeni goście także nie ustrzegli się potknięć i w partii trzeciej do gry wrócili zawodnicy Grazu, tym razem zachowując więcej pewności w kluczowym momencie seta. Odsłona czwarta okazała się już tylko formalnością, w ataku nie zawodzili Nicholas West i Bartłomiej Gajdek, prowadząc swój zespół do zwycięstwa. Polak po raz kolejny był wyróżniającą się postacią w swoim zespole, kończąc mecz z indywidualnym dorobkiem 16 oczek. Mimo zwycięstwa podopieczni Nurko Causevicia nie do końca byli zadowoleni z obrazu gry zaprezentowanego w meczu. – Wygraliśmy to spotkanie w słabym stylu. Drużyna z Grazu nie wykorzystała atutu własnej hali, mimo że miała swoje szanse, bo trzy pierwsze sety kończyły się na przewagi. Tak naprawdę dopiero w czwartej partii udało nam się kontrolować grę – mówił po meczu Bartłomiej Gajdek. Zespół Polaków przed szansą na zakończenie rywalizacji ćwierćfinałowej stanie już dziś, mecz w Waldviertel rozpocznie się o godz. 20:30.

UVC Holding Graz – SG Waldviertel 1:3
(25:27, 24:26, 25:23, 15:25)

Stan rywalizacji 2:1 dla SG Waldviertel

Do pewnych już awansu zawodników mistrza Austrii (Hypo Tirol) w ubiegły weekend dołączyły ekipy SG Amstetten i Aich/Dob Posojilnica. Wicemistrz kraju z Posojilnicy w półfinale trafia na Amstetten, natomiast Hypo Tirol czeka na triumfatora rywalizacji UVC Graz-SG Waldviertel.