Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Muszynianki sparowały z rzeszowskim Developresem

Muszynianki sparowały z rzeszowskim Developresem

Zespoły Polskiego Cukru Muszynianki i Developresu SkyRes wykorzystały przerwę w rozgrywkach Orlen Ligi, by sprawdzić dyspozycję przed kolejną fazą gier. Górą były podopieczne Bogdana Serwińskiego, które pokonały beniaminka z Rzeszowa 4:0.

Na początku spotkania, dzięki serwisom Natalii Kurnikowskiej muszynianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie, jednak po atakach Pauli Szeremety Developres prowadził 3:2. Po chwili sytuacja ponownie się odwróciła. Katie Carter zablokowała Szeremetę, a po kontrataku Kurnikowskiej było 6:4 dla podopiecznych Bogdana Serwińskiego. Zespół z Rzeszowa miał problemy z przyjęciem zagrywki Karoliny Różyckiej, która wyprowadziła Polski Cukier Muszyniankę na 9:6. Kiedy na linii dziewiątego metra stanęła Justyna Sosnowska, beniaminek przegrywał 6:14 i dopiero atak Ewy Śliwińskiej przełamał niemoc gości. Mimo że „mineralne" utrzymywały kilkupunktowy dystans, ich przewaga zaczęła topnieć. Akcje Szeremety, Nowakowskiej i Muchy sprawiły, że ze stanu 7:14, błyskawicznie zrobiło się 16:17. Końcówka seta należała do miejscowych, które wykorzystując błędy rywalek, ponownie odskoczyły na kilka punktów, kończąc pierwszego seta po ataku Różyckiej.

Po zmianie stron ekipa trenera Serwińskiego za sprawą ataków Kurnikowskiej i Sosnowskiej wyszła na 7:2. Rzeszowianki dwukrotnie podczas przerw próbował motywować Mariusz Wiktorowicz, jednak Polski Cukier Muszynianka, który wyraźnie nabrał „wiatru w żagle", odskoczył na 12:3. Przełamanie po stronie gości nastąpiło dopiero po kiwce Aleksandry Kazały, która zmieniła Śliwińską. Zespół z Podkarpacia odrobił jeszcze dwa oczka, jednak końcówka seta należała do muszynianek. Po ataku z obejścia Sosnowskiej zrobiło się 18:10, a po kontrze Różyckiej Polski Cukier Muszynianka wyszedł na 20:10. Kolejne akcje to walka obu ekip punkt za punkt. Wynik partii ustaliła Szeremeta, posyłając piłkę w aut (25:15).

Trzecia odsłona meczu tym razem rozpoczęła się od prowadzenia gości, którzy po akcjach Szeremety i Magdaleny Hawryły prowadziły 2:0. To dzięki wysokiej skuteczności swojej atakującej beniaminek z Rzeszowa miał inicjatywę na boisku. „Mineralne", które na boisko wyszły w zupełnie innym zestawieniu, wyrównały dzięki punktowej zagrywce Gabrieli Jasińskiej (8:8), a po bloku Kingi Hatali przejęły pałeczkę. Co prawda przyjezdne próbowały poprzez Śliwińską, Hawryłę i Szeremetę odwrócić losy partii, ale siatkarki z Doliny Popradu zaczęły budować przewagę. Spora w tym zasługa Carter. Amerykanka wyprowadziła gospodynie na 12:10, a następnie 15:13. Po chwili błąd popełniła Nowakowska i Polski Cukier Muszynianka odskoczył na 18:14, utrzymując czteropunktową zaliczkę do końca seta (25:21).

Set numer cztery był wyrównany jedynie przez kilka pierwszych akcji. Później na siatce przypomniały o sobie Hatala i Kurnikowska, wyprowadzając muszynianki na 7:4. Szeremeta zniwelowała straty do stanu 8:9, jednak po błędach własnych Developres przegrywał 11:8. W środkowej fazie seta gra się wyrównała. Po stronie gości bardzo aktywna była Szeremeta, która w całym spotkaniu zdobyła 23 oczka. Od stanu 15:13 trzeci zespół Orlen Ligi po rundzie zasadniczej zaczął uciekać rywalkom. Kiedy ze środka uderzyła Ivana Plchotova, było już 19:15 i choć Szeremeta doprowadziła do stanu 21:22, „mineralne" nie oddały prowadzenia, kończąc partię po zbiciu czeskiej środkowej przy stanie 25:23.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – KS Developres SkyRes Rzeszów 4:0
(25:18, 25:15, 25:21, 25:23)

Muszynianka: Kurnikowska (11), Plchotova (7), Carter (14), Różycka (8), Sosnowska (4), Radenković (1), Maj-Erwardt (libero) oraz Jasińska (1), Hatala (5) i Gierak (7)
Developres: Hawryła (11), Budzoń (1), Mucha (5), Nowakowska (6), Szeremeta (23), Śliwińska (9), Borek (libero) oraz Kazała (1) i K. Filipowicz (2)