Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Kto poprowadzi żeńską kadrę Polski? Obcokrajowcy faworytami

Kto poprowadzi żeńską kadrę Polski? Obcokrajowcy faworytami

fot. CEV

Wczoraj w siedzibie PZPS Jacek Nawrocki i Wiesław Popik przedstawili swoje wizje pracy z reprezentacją Polski kobiet. Jednak wszystko wskazuje na to, że stery w żeńskiej kadrze obejmie zagraniczny trener - Raul Lozano albo Massimo Barbolini.

23 marca poznamy nazwisko nowego szkoleniowca reprezentacji Polski kobiet. Obecnie w grze o to stanowisko jest czterech trenerów – dwóch Polaków i dwóch obcokrajowców. Wydaje się, że faworytami są Raul Lozano i Massimo Barbolini. U boku obu szkoleniowców szansę poszerzenia swojego warsztatu szkoleniowego mogłyby dostać legendy polskiej siatkówki. Argentyńczyk mógłby współpracować z jednym z wicemistrzów świata – Piotrem Gruszką lub Sebastianem Świderskim. Taka propozycja byłaby zaszczytem. Na pewno bym się z nim dogadał. Na razie nie ma jednak o czym mówić – ja prowadzę ZAKSĘ, a on nie został selekcjonerem – powiedział Sebastian Świderski.

Z kolei na ławce trenerskiej u boku Barboliniego mogłaby zasiąść Dorota Świeniewicz, która przez kilka lat trenowała pod jego skrzydłami w Desparze Perugia. – Poznałam go jako młodego trenera. Imponowało mi, że cały czas chciał się rozwijać i słuchał innych ludzi. Jak pracuje? Nie jest zamordystą, ale za nos na pewno nie da się wodzić. Ma autorytet, stosuje metodę trochę kija i trochę marchewki. Jest inteligentny, ma autorytet u zawodniczek i jestem przekonana, że z grona wszystkich trenerów, którzy się zgłosili, byłby najlepszym kandydatem na selekcjonera – skomentowała była reprezentantka Polski, która byłaby zaszczycona, gdyby dostała propozycję zostania asystentką Włocha. – Pracuję teraz z młodzieżą, ale nie porzuciłam ostatecznie marzeń o zostaniu trenerką w seniorskiej siatkówce. A u boku takiego fachowca to byłoby coś – zakończyła Świeniewicz.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved