Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Co słychać w reprezentacji Polski kadetów przed ME?

Co słychać w reprezentacji Polski kadetów przed ME?

fot. archiwum

Od początku marca trwają przygotowania reprezentacji Polski kadetów do mistrzostw Europy, choć w pełnym składzie w Spale stawi się ona dopiero 16 marca. Sztab szkoleniowy przed wylotem do Turcji nie przewiduje międzypaństwowych sparingów.

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy kadetów, które w dniach 4-12 kwietnia odbędą się w Turcji. Nie ma się więc co dziwić, że reprezentacja Polski rozpoczęła już do nich przygotowania, choć Sebastian Pawlik i Jacek Nawrocki wszystkich zawodników będą mieli do dyspozycji dopiero 16 marca. – Przygotowania rozpoczęliśmy 2 marca, ale biorą w nich udział tylko zawodnicy z SMS-u. W związku z tym, że w ten weekend odbędą się turnieje półfinałowe mistrzostw Polski juniorów, nie ściągaliśmy do Spały żadnego zawodnika spoza szkoły – podkreślił Sebastian Pawlik. Od 16 marca do 2 kwietnia będziemy trenowali w Spale, na tym zgrupowaniu do dyspozycji będziemy mieli już większą grupę zawodników, w tym również tych spoza szkoły. W tym roczniku tak się ułożyło, że większość zawodników reprezentacji uczy się w szkole w Spale, dlatego skupiliśmy się na tym, aby oni ze sobą jak najwięcej trenowali i zgrywali się. Natomiast zawodnicy, którzy nie są uczniami szkoły, powalczą o wyjazd na mistrzostwa od 16 marca – dodał szkoleniowiec reprezentacji Polski kadetów.

Biało-czerwoni mieli propozycję rozegrania przed czempionatem Starego Kontynentu serii sparingów z rówieśnikami z Turcji oraz Bułgarii, ale sztab szkoleniowy polskiej reprezentacji zrezygnował z towarzyskiego grania z tymi rywalami, przez co głównym poligonem przygotowawczym dla podopiecznych trenera Pawlika będzie rywalizacja w Krispol I lidze. – Zdecydowaliśmy, że nie będziemy rozgrywali żadnych meczów międzypaństwowych, ponieważ nie znamy siły i potencjału poszczególnych rywali. Uznaliśmy, że lepiej przygotujemy drużynę do mistrzostw Europy, jak rozegramy mecze w I lidze. Duża grupa zawodników grała w I lidze od początku sezonu, ale wspomagali ich starsi koledzy. W ostatnich dwóch meczach rundy zasadniczej postaramy się, aby jak najwięcej grali zawodnicy reprezentacji kadetów, ale to nie oznacza, że najstarsi uczniowie szkoły nie wezmą w nich udziału – wyjaśnił trener kadetów.

Przypomnijmy, że biało-czerwoni w grupie zmierzą się z Francją, Rosją, Włochami, Serbią oraz Danią. Obecnie niewiele można powiedzieć o poszczególnych rywalach. Najbardziej znany jest potencjał Sbornej, z którą polscy kadeci rozgrywali już zwycięskie mecze sparingowe. – Najważniejsza będzie wiedza o grze pierwszego przeciwnika. Układ jest taki, że naszym pierwszym rywalem będą Włosi. Mamy nagrania ich meczów z kwalifikacji oraz spotkań towarzyskich, a grę kolejnych przeciwników będziemy analizowali na bieżąco na miejscu – zakończył Pawlik.źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved