Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Pewny awans, sopocianki w półfinale

Puchar CEV: Pewny awans, sopocianki w półfinale

Siatkarki Atomu Trefla Sopot przypieczętowały awans do półfinału Pucharu CEV. W rewanżowym meczu ze Stiintą Bacau, podobnie jak przed tygodniem, podopieczne Lorenzo Micellego nie dały rywalkom żadnych szans i pewnie wygrały 3:0.

Skuteczne uderzenia siatkarek gości pozwoliły ekipie z Bacau na początku seta delikatnie prowadzić, nawet dwoma punktami (6:4). Seria błędów w ataku obu ekip dłużej trwała po stronie Stiinty i Atom Trefl objął wtedy prowadzenie 7:6. Od tego momentu ekipa trenera Micellego rozwijała skrzydła. Drugie oczko do przewagi sopocianki dołożyły, kiedy w polu zagrywki punktowała Leys (10:8), z kolei trzecie dorzuciły blokiem Cooper oraz Bełcik i trener przyjezdnych przerwał grę, prosząc o czas (12:9). Rumunki coraz słabiej spisywały się w przyjęciu i po dwóch uderzeniach Kaczorowskiej odbył się drugi regulaminowy czas, na którym Atom Trefl prowadził 16:11. Po nim Zaroślińska kończyła ważne piłki (19:13), a dobrą passę polskiej drużyny próbował, przerwą na żądanie i zmianami, zastopować trener Stiinty. To jednak nie wpłynęło na sopocianki, które w kolejnych akcjach kontynuowały bardzo dobrą grę i długą serię punktową – dokładając do świetnych ataków także oczka zagrywką i blokiem (24:13). Natomiast ostatni punkt w secie przypadł w udziale Katarzynie Zaroślińskiej.

W drugiej partii Stiinta Bacau pozostała w tyle już po pierwszych akcjach, a przy prowadzeniu Atomu Trefla 4:0 szkoleniowiec rumuńskiej drużyny wykorzystał przerwę. To było za mało, by wytrącić z rytmu polski zespół. Ten, po uderzeniu Leys, schodził na przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:3. Po powrocie na boisko trochę więcej werwy w szeregach gości sprawiło, że po bloku Rogojinaru na Zaroślińskiej z przewagi Trefla pozostały tylko dwa punkty (9:7). Sopocianki jednak chwilowy przestój od razu odrobiły w dwójnasób i po skutecznym bloku Tokarskiej i Bełcik przewodziły stawce na boisku bardzo pewnie – 14:7, 16:9. Gdy prowadzenie drużyny z Sopotu wzrosło do ośmiu oczek (18:10), drugą przerwę wykorzystał trener Grapa. Przez krótki moment jego drużynie udało się złapać rytm i odrobić część strat. Od razu też zareagował trener Micelli i poprosił swoje siatkarki do ławki rezerwowych. Te jednak nadal prowadziły wysoko – 19:14. W szeregi sopocianek wkradło się trochę niedokładności, przez co nadal swoje szanse wykorzystywały przyjezdne. Nie były jednak w stanie zniwelować całego dystansu, a Atom Trefl uspokoił swoją grę i zakończył seta wygraną, prowadząc w meczu już 2:0.

Sytuacja nie zmieniła się także w kolejnej odsłonie – sopocianki pewnie przewodziły grze, wykorzystując swój świetny atak oraz równie dobrą zagrywkę. Po punkcie z tego elementu Cooper Atom Trefl prowadził w pierwszych akcjach już 6:2. Chwila rozprężenia w szeregach miejscowych sprawiła, że Stiinta zbliżyła się na 5:6, ale wtedy znowu nieporadność rywalek zwiększyła dystans na korzyść ekipy Micellego do 8:5. Świetne akcje na siatce – w bloku – atomówek w kolejnych akcjach również dorzucały kolejne punkty i polski zespół prowadził 12:6, a chwilę później już 15:7. To ekipie gospodarzy wychodziło wszystko i mimo pewnych zrywów po rumuńskiej stronie siatki, kolejne uderzenia McClendon dawały Atomowi Treflowi bezpieczne prowadzenie (18:10). Sopocianki robiły co chciały, kończyły co chciały, a rywalkom nie pomagały nawet punkty podarowane przez sędziów. Końcówka to zupełna dominacja ekipy Micellego, a seria jej punktów zakończyła całe spotkanie.

Atom Trefl Sopot – Stiinta Bacau 3:0
(25:14, 25:17, 25:13)

Trefl: Tokarska (6), Leys (11), Bełcik (4), Cooper (7), Kaczorowska (3), Zaroślińska (7), Durajczyk (libero) oraz McClendon (6), Miros (3), Efimienko (7), Kaczmar (1), Fonoimoana (3)
Stiinta: Baciu (6), Rogojinaru (10), Harelik (3), Lupu (2), Sobo (2), Moisa, Albu (libero) oraz Nowgorodczenko, Baltatu, Badea (3), Radu (1)