Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Huragan po raz drugi lepszy od AZS-u UWM II Olsztyn

II liga M: Huragan po raz drugi lepszy od AZS-u UWM II Olsztyn

W miniony weekend siatkarze Huraganu Wołomin dwukrotnie pokonali AZS UWM II Olsztyn w fazie play-off. Po bardzo wyrównanym pierwszym pojedynku, w kolejnym spotkaniu wołominianie nie oddali przeciwnikom ani jednego seta.

Rywalizację zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy od samego początku seta wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (4:0, 8:5). Następnie wołominianom udało się niemal całkowicie zniwelować straty (11:12). Duża w tym zasługa Przemysława Gniewka, regularnie kończącego ataki na skrzydłach. Ponadto przyjezdni zaczęli z czasem popełniać coraz więcej prostych błędów, jak choćby przejście linii środkowej przez Marcina Kamińskiego (16:17). Przy stanie 23:22 gospodarze dopiero po raz pierwszy w tej partii wyszli na prowadzenie. Właśnie wtedy szczelny blok Huraganu zatrzymał przyjmującego olsztynian Artura Jacyszyna. Decydujący punkt w pierwszej odsłonie meczu wywalczył Maksymilian Szuleka, który pewnie zaatakował z prawego skrzydła.

Początkowa faza drugiego seta to zacięta walka obu drużyn (6:6). Jednak czym dłużej zespoły walczyły na boisku, tym lepiej prezentowali się gospodarze. Do dobrze dysponowanego Gniewka dołączyli Szuleka oraz Mateusz Gorzewski (9:7, 15:11). Nie można też zapomnieć o środkowych Huraganu, którzy poprawnie wykonywali swoją pracę w bloku. Trzeba również podkreślić, że zawodnicy z Olsztyna psuli sporo ataków i zagrywek (20:16). Dokładnie w ten sposób zakończyła się druga odsłona rywalizacji, gdy w aut uderzył środkowy gości Bartosz Bednarczyk.

W trzeciej partii od początku dominowali wołominianie. Blok Piotra Świerżewskiego dał im prowadzenie 3:0. Przewaga Huraganu wzrosła po kiwce rozgrywającego Rafała Sędka (13:8). Siatkarze AZS-u jeszcze raz potrafili zbliżyć się do rywali po efektownym bloku na Szulece (14:12). Gospodarze nie podłamali się chwilową gorszą dyspozycją i po kilku minutach ponownie odskoczyli od przeciwników (20:16). W końcówce spotkania przyjezdni nie byli już w stanie w jakikolwiek sposób zagrozić miejscowym siatkarzom. Oczko na wagę zwycięstwa w całym pojedynku zdobył Szuleka i już po chwili licznie zgromadzona publiczność w wołomińskiej hali mogła rozpocząć świętowanie kolejnej wygranej.

Zadowolony z wyniku był trener zwycięzców, Paweł Blomberg. – Po pierwszym bardzo nerwowym meczu, gdzie losy spotkania ważyły się do samego końca, tym razem było o wiele spokojniej. Cieszę się z osiągniętego rezultatu, ale moim zdaniem stać nas na jeszcze lepszą grę. Na przykład dzisiaj popsuliśmy bardzo dużo zagrywek. Szczególnie szkoda, że często nie podejmujemy w tym elemencie nadmiernego ryzyka, a i tak nie potrafimy się wstrzelić w boisko. Jednak na usprawiedliwienie chłopaków trzeba dodać, że dla wielu są to pierwsze play-off w karierze. To zupełnie inny poziom emocji niż w trakcie rundy zasadniczej. Teraz czekają nas przygotowania do rywalizacji w Olsztynie. Mam nadzieję, że nie dopuścimy do konieczności rozgrywania u nas decydującego piątego pojedynku – zakończył opiekun wołominian.

MUKS Huragan Wołomin – AZS UWM II Olsztyn 3:0
(25:23, 25:21, 25:19)

Huragan: Gorzewski, Szuleka, Gniewek, Świerżewski, Sędek, Szewczyk, Nurczyński (libero) oraz Kuchta, Sowa i Stojczyk
AZS: Borkowski, Jacyszyn, Szwaradzki, Bednarczyk, Pietkiewicz, Kamiński, Nawrocki (libero) oraz Kurmin, Guzewicz, Ociepski i Godlewski (libero)