Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Ruszyła faza play-off

II liga K: Ruszyła faza play-off

W miniony weekend rozpoczęła się faza play-off w II lidze kobiet. W niemal wszystkich spotkaniach triumfowały faworytki, które w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą po 2:0. Tylko w grupie 2 Sokół Katowice podzielił się zwycięstwami z SMS-em Opole.

W grupie 1 zawodniczki PSPS-u Chemika Police zanotowały dobry start w play-off. Podopieczne Zdzisława Gogola triumfowały w pierwszym pojedynku z Energetykiem Poznań 3:1, a na opór ze strony rywalek napotkały tylko w premierowej partii sobotniego meczu. Rywalki wygrały 25:21, lecz trzy kolejne odsłony to popis policzanek. Chemik w trzeciej części gry rozgromił przeciwniczki aż 25:8, w czwartym secie potwierdzając swoją dominację i kończąc pojedynek wynikiem 3:1. Więcej walki było w niedzielę. Gospodynie przegrywały już bowiem 0:2 i wiele wskazywało na to, że poznanianki mogą wyrównać stan rywalizacji. Ambitnie walczące zawodniczki trenera Gogola doprowadziły do remisu, gładko rozstrzygając tie-breaka na swoją korzyść (15:6). Druga para półfinałowa w tej grupie (Atom Trefl II Sopot – Orzeł Elbląg) swoje zmagania rozpocznie 21 marca.

Sokół Katowice dość niespodziewanie uległ w pierwszym, sobotnim spotkaniu SMS-owi LO2 Opole 1:3. Po zwycięstwie 25:21 w premierowej partii meczu gospodynie przegrały trzy kolejne sety. Kluczowa okazała się partia numer dwa, w której to podopieczne Krzysztofa Zabielnego były nieznacznie gorsze od przeciwniczek (24:26). Opolanki później złapały wiatr w żagle i zakończyły pojedynek po swojej myśli. Ekipa SMS-u znakomicie rozpoczęła także niedzielny mecz. Po triumfie 25:18 szkoleniowiec katowickiego zespołu zdecydował się nieco przemeblować skład. Spowodowało to, że miejscowe zdołały wyrównać, lecz w trzeciej odsłonie ponownie lepsze okazały się rywalki, gromiąc drużynę Sokoła aż 25:15. Podrażnione gospodynie doprowadziły do „seta prawdy”, w którym nie dały już wydrzeć sobie zwycięstwa. W drugiej parze naprzeciw siebie stanęły siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice oraz Olimpii Jawor. Gliwiczanki zwyciężyły sobotni pojedynek 3:0, lecz spotkanie miało bardzo zacięty przebieg. Pomimo tego przyjezdne nie były w stanie wygrać ani jednego seta. Sztuka ta udała im się nazajutrz, kiedy to Olimpia triumfowała w pierwszym, niedzielnym secie. Później jednak na boisku brylowały już miejscowe, które po wygranej 3:1 są o krok od awansu do turnieju półfinałowego o awans do I ligi.

Niemal bez emocji przebiegały obydwa spotkania Wisły Warszawa z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki w grupie 3. Siatkarki trenera Mirosława Zawieracza dwukrotnie po 3:0 rozprawiły się z rywalkami, które tylko w jednej partii sobotniej potyczki zdołały zbliżyć się do warszawianek na dystans dwóch oczek. W pozostałych odsłonach pewnie wygrywały wiślaczki. Warszawianki z pewnością kropkę nad i będą chciały postawić już 21 marca. Zgoła odmienne nastroje panowały za to w innej warszawskiej hali – w debrach stolicy AZS AWF Warszawa podejmował Mazovię. Chociaż w obu pojedynkach „przyjezdne” prowadziły odpowiednio 2:1 i 2:0, to gospodynie potrafiły wychodzić z opresji, doprowadzić do tie-breaka i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Także sporo emocji było w niedzielę. Przy stanie 14:14 w „secie prawdy” więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki AZS-u i triumfując 16:14, zapewniły sobie prowadzenie w rywalizacji 2:0.

W grupie 4 Bronowianka Kraków nie dała szans Tomasovii Tomaszów Lubelski. Chociaż premierowe spotkanie rozpoczęły po myśli przyjezdne, to trzy kolejne sety padły już łupem ekipy z Grodu Kraka. W niedzielę miejscowe w każdej z partii kontrolowały sytuację i po wygranych do 14 i 21 w trzecim secie chciały za wszelką cenę zakończyć pojedynek. Tomasovia walczyła do końca, lecz ostatecznie przegrała 23:25 i jest już w ciężkiej sytuacji, by odwrócić losy rywalizacji. Ekipa z Tomaszowa Lubelskiego okazję do rewanżu będzie miała 21 marca. Wcześniej, bo 14 i 15 marca naprzeciw siebie po raz pierwszy w fazie play-off staną drużyny AGH Kraków oraz PWSZ Tarnów.