Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Camillo Placì pomoże Grbiciowi

Camillo Placì pomoże Grbiciowi

fot. archiwum

Po wyborze Nikoli Grbicia na trenera reprezentacji Serbii nie trzeba było długo czekać na kolejne informacje dotyczące sztabu szkoleniowego Plavich. Asystentem Grbicia został doświadczony szkoleniowiec, Włoch - Camillo Placì.

Jak informuje serwis volleyball.it prowadzący jeszcze rok temu reprezentację Bułgarii Camillo Placì zostanie nowym asystentem Nikoli Grbicia w reprezentacji Serbii mężczyzn. Nie będzie to pierwsza okazja do współpracy obu szkoleniowców. Placì miał już okazję współpracować z Grbiciem, chociaż w innym charakterze, w sezonie ligowym 2011/2012, kiedy Serb był pierwszym rozgrywającym w Cuneo.

W ostatnim sezonie Placì pracował z katarskim klubem – Club El Jaish, z którym zdobył tytuł mistrzowski. Doświadczony Włoch będzie sporym wsparciem dla debiutującego w roli szkoleniowca kadry narodowej Nikoli Grbicia. W swojej bogatej karierze trenerskiej Camillo Placì współpracował m.in. z czołowymi zespołami włoskiej serie A. Doświadczenie szkoleniowca i sukcesy sięgają jednak głównie pracy trenerskiej. Wcześniej Włoch miał okazję pracować z reprezentacjami Rosji i Bułgarii. Jako asystent Władimira Alekny w 2008 roku z reprezentacją Rosji zdobywał brązowe medale podczas igrzysk olimpijskich i Ligi Światowej. W reprezentacji Bułgarii Włoch najpierw był asystentem Radostina Stojczewa, następnie Najdena Najdenowa. Bułgarska przygoda Placìego trwała trzy lata, w tym czasie Bułgarzy wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy (w 2009 r. w Turcji). Po podjęciu przez Bułgarską Federację Siatkówki decyzji o zakończeniu współpracy z Najdenowem rolę pierwszego trenera przejął jego dotychczasowy asystent.

Jako pierwszy trener reprezentacji Bułgarii Camillo Placì nie mógł pochwalić się szczególnymi sukcesami i tak 1 lipca 2014 r. podjął decyzję o rezygnacji z dalszej pracy, schedę po Włochu objął wówczas Plamen Konstantinov.Pierwsze informacje o nowej roli Camillo Placìego pojawiły się dziś we włoskich mediach. Doniesienia nie zostały jednak jeszcze oficjalnie potwierdzone.

 

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved