Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pekpol zdobył Spałę i zbliżył się do play-off

I liga M: Pekpol zdobył Spałę i zbliżył się do play-off

Po bezcenne punkty w Spale sięgnęli siatkarze Pekpolu Ostrołęka, którzy wygrali z SMS-em PZPS 3:1. Trzy podniesione z parkietu punkty pozwoliły im wskoczyć na siódme miejsce w tabeli i zrobić znaczący krok ku zapewnieniu sobie gry w play-off.

Starcie w Spale szczególnie ważne było dla przyjezdnych, którzy wciąż nie są pewni awansu do play-off. W dodatku wcześniej nie odnieśli zbyt wielu wyjazdowych zwycięstw, za to spalska młodzież spisywała się świetnie. Jednak w sobotnie popołudnie podopieczni trenera Dudźca mecz rozpoczęli od mocnego uderzenia. Szybko wypracowali sobie znaczącą przewagę, która na koniec seta wyniosła aż dziesięć punktów. – Na początku spotkania zagraliśmy bardzo dobrze w zagrywce i w bloku. Serwisem ustawiliśmy sobie całą grę, odrzuciliśmy nim rywali od siatki, a dzięki temu nasi środkowi mieli ułatwione zadanie w bloku – powiedział libero zespołu znad Narwi, Daniel Saczko.

W drugim secie gra stała się znacznie bardziej wyrównana, ale w środkowej jego fazie goście odskoczyli od rywali na dwa oczka. Kiedy wydawało się, że są na dobrej drodze do objęcia prowadzenia 2:0, uczniowie ze Spały zaczęli bardziej ryzykować, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Nie dość, że odrobili straty, to jeszcze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – Zaważyły nasze błędy w przyjęciu. Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, zaczęli naprawdę mocno zagrywać, a dodatkowo popełniali znacznie mniej błędów niż w pierwszym secie – ocenił Saczko.

W trzeciej partii gospodarze próbowali nawet przejąć inicjatywę na boisku, ale przyjezdni szybko odrobili straty, a następnie wypracowali sobie przewagę, która pozwoliła im wygrać tę część meczu. W czwartej odsłonie kontrolowali boiskowe wydarzenia, co zaowocowało zwycięstwem 3:1. – Po porażce w drugim secie powiedzieliśmy sobie, że jesteśmy bardziej doświadczoną drużyną, więc musimy zagrać spokojnie i bez wielkich nerwów. Konsekwentna gra przyniosła efekt w postaci końcowego zwycięstwa – zaznaczył Saczko. – Play-off są na wyciągnięcie ręki, ale liga jest bardzo wyrównana. Można z każdym wygrać i przegrać, także musimy być skupieni do końca – zakończył zawodnik Pekpolu.

SMS PZPS Spała – Pekpol Ostrołęka 1:3
(15:25, 26:24, 22:25, 20:25)