Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ważne trzy punkty siedlczan

I liga M: Ważne trzy punkty siedlczan

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze w 24. kolejce I ligi mężczyzn przełamał dzielnie stawiającą opór drużynę Kęczanina Kęty i za sobotnią wygraną w czterech setach dopisał kolejny komplet punktów do ligowej tabeli.

Oba zespoły przystępowały do sobotniego pojedynku z dorobkiem 34 oczek. W perspektywie walki o ósemkę był to zatem jeden z tych o wszystko. Siedlczanie rozpoczęli mecz trochę spięci (2:6), ale mocna zagrywka Pawła Pietraszko szybko uspokoiła ich nerwy (6:6). Przez większość partii KPS utrzymywał przewagę nad rywalem, która niejednokrotnie sięgała czterech punktów. Goście uporczywie odrabiali straty i doprowadzili do remisu w decydującym momencie seta (po 24). W końcówce z dobrej strony pokazał się Mateusz Ogrodniczuk. Atakujący drużyny z Kęt pierwsze siatkarskie kroki stawiał w klubie SKF Mokobody i podczas sobotniego meczu był szczególnie doceniany przez siedlecką publiczność. Po autowych zagraniach gospodarzy pierwszą partię wygrali goście 30:28.

W drugim secie dwa punktowe bloki dały KPS-owi prowadzenie 8:6. Kęczanin szybko odrobił straty z nawiązką (12:10) i trener Sławomir Gerymski był zmuszony do przeprowadzenia zmiany na rozegraniu. Byłego gracza Kęczanina Kacpra Popika zastąpił Sebastian Matula. Przy zagrywce Tomasza Stańczuka skutecznie atakował Karol Butryn, co zaowocowało kolejną zmianą prowadzenia (16:13 dla KPS-u). Gościom ponownie udało się wyrównać (po 19), ale niezawodny w polu serwisowym Pietraszko w dużym stopniu przyczynił się do zwycięstwa siedlczan w secie do 22. Po zmianie stron środkowy nie zwalniał ręki i KPS szybko wyszedł na 6:2. Taka przewaga okazała się bezpieczna, bo rywal nie potrafił nawet zbliżyć się do remisu. Ostatecznie siedlecka ekipa wygrała tę partię do 20.

Prowadząc 2:1 w setach, KPS był pewny jednego punktu, jednak do walki o ósemkę potrzebna była pełna pula. Świadomi tego siedleccy gracze świetnie rozpoczęli czwartą partię, prowadząc 9:3. Nie zniechęciło to Kęczanina, który zmniejszył stratę do dwóch oczek (13:11). W drugiej części seta trwała walka punkt za punkt, a zawodnicy KPS-u skuteczne akcje przeplatali błędami. Po bloku 1 na 1″ Matuli wydawało się, że mecz zaraz się zakończy. Jednak przy drugiej piłce meczowej sędziowie po raz kolejny odgwizdali podwójne odbicie, czym Kęczanin doprowadził do remisu po 24. Skuteczne ataki Jana Fornala i Karola Butryna dawały kolejne meczbole, a piątego z nich wykorzystał niezawodny Paweł Pietraszko. Jego as serwisowy zakończył sobotni pojedynek.

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – Kęczanin Kęty 3:1
(28:30, 25:22, 25:20, 28:26)

KPS: Guz, Butryn, Fornal, Popik, Pietraszko, Stańczuk, Zabłocki (libero) oraz Matula, Rejowski, Pruski i Koziura (libero)
Kęczanin: Błasiak, Macionczyk, Behrendt, Macek, Pietruczuk, Biegun, Mariański (libero) oraz Szpyrka, Gandyk, Ciupa i Ogrodniczuk