Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Piazza: Jesteśmy w stanie pokonać Resovię

Roberto Piazza: Jesteśmy w stanie pokonać Resovię

fot. Adrian Sawko

- Jesteśmy w stanie pokonać Resovię, dlaczego nie? Moim zdaniem szanse obu zespołów są na tym etapie równe - mówi Roberto Piazza, trener Jastrzębskiego Węgla. Jego podopieczni pierwsze półfinałowe spotkanie rozegrają jutro na Podpromiu.

Jastrzębski Węgiel w niedzielne popołudnie rozpocznie rywalizację z Asseco Resovią Rzeszów o prawo gry w finale. Jastrzębianie w rundzie zasadniczej dwa razy przegrali z zespołem z Podkarpacia – na początku sezonu po niesamowitym tie-breaku, w którym prowadzili 6:0 i nie wykorzystali prowadzenia oraz w trzech setach w rundzie rewanżowej. – W Rzeszowie rozegraliśmy naprawdę dobry mecz. Przegraliśmy po tie-breaku, ale tak naprawdę mogliśmy też wygrać to spotkanie 3:1. Nieco gorzej wyglądał nasz drugi pojedynek w Jastrzębiu, ale trzeba pamiętać, że wtedy byliśmy już bez dwóch przyjmujących, którzy mieli decydować o naszej sile. Pomimo tego mieliśmy szansę na wygranie pierwszego seta, w którym w końcówce popełniliśmy głupie błędy i ten moment miał duży wpływ na naszą postawę w dalszej części spotkania. W tamtym meczu zadebiutował u nas Guillaume Quesque, ale to była dla niego trudna sytuacja i nie był jeszcze wtedy gotowy do gry na wysokim poziomie. Teraz ten zawodnik spisuje się już znacznie lepiej, a ostatni mecz z Cuprum Lubin był jak dotąd najlepszym w jego wykonaniu w PlusLidze, co dobrze wróży na przyszłość – powiedział Roberto Piazza, trener jastrzębskiego Węgla.

Jego podopieczni musieli się nieco natrudzić, żeby awansować do półfinału. W pierwszej fazie play-off stanął na ich drodze Cuprum Lubin, który wygrał pierwszy mecz ćwierćfinałowej rywalizacji i jastrzębianie stanęli pod ścianą. Zmobilizowali się jednak i wygrali dwa kolejne mecze, które były rozgrywane na ich terenie. – Nie ma co ukrywać, że to jest dla nas wyjątkowo trudny i przede wszystkim bardzo pechowy sezon – przyznał Roberto Piazza. – Już w pierwszym meczu PlusLigi straciliśmy Denisa Kaliberdę, który miał być naszym dużym wzmocnieniem. Pod koniec ubiegłego roku w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski kontuzji doznał Zibi Bartman, który wciąż nie wrócił do gry. Od tego czasu mamy właściwie dwóch przyjmujących do dyspozycji. Przez te kontuzje musieliśmy też zmienić nasz system gry, mieliśmy ograniczone pole manewru nie tylko w meczach, ale też na treningach. Pomimo tych wszystkich problemów znaleźliśmy się w pierwszej czwórce po rundzie zasadniczej i awansowaliśmy do półfinału podobnie jak w zeszłym sezonie, kiedy Jastrzębski dysponował pewnie większą siłą. Różnica jest taka, że w zeszłym roku Jastrzębie w półfinale rywalizowało ze Skrą Bełchatów, a teraz o awans do finału zmierzymy się z Resovią – powiedział szkoleniowiec.

Jego zdaniem Jastrzębski Węgiel wcale nie jest bez szans w konfrontacji z ekipą z Podkarpacia. – Jesteśmy w stanie pokonać Resovię, dlaczego nie? Moim zdaniem szanse obu zespołów są na tym etapie równe. Oczywiście w rundzie zasadniczej można było zauważyć, że Resovia i Skra prezentują nieco wyższy poziom niż pozostałe drużyny. My byliśmy w tej grupie pościgowej za czołową dwójką razem z Lotosem, Cuprum i Transferem. Dodatkowo atutem zespołów z Gdańska, Lubina i Bydgoszczy było to, że nie występowały w europejskich pucharach i mogły sobie lepiej radzić z wymagającym kalendarzem PlusLigi. Na tym etapie rozgrywek nie gramy już jednak w Lidze Mistrzów. Teraz możemy trochę odsapnąć i nabrać takiej dodatkowej energii, nawet nie tyle fizycznej, co mentalnej. Natomiast Resovia i Skra muszą się też wciąż koncentrować na Lidze Mistrzów. Różnica jest jednak taka, że te drużyny dysponują znacznie szerszymi składami i nie bazują tylko na podstawowej szóstce. O Resovii można nawet powiedzieć, że na ławce ma do dyspozycji jakby drugi zespół, który wcale nie jest gorszy od tego pierwszego – scharakteryzował najbliższego rywala trener zespołu ze Śląska.*więcej w serwisie przegladsportowy.pl

 

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved