Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Ostatni bilet do Kędzierzyna-Koźla dla Budowlanych

Puchar Polski: Ostatni bilet do Kędzierzyna-Koźla dla Budowlanych

Jako ostatnie do turnieju finałowego Pucharu Polski, który rozegrany zostanie w Kędzierzynie-Koźlu, awansowały siatkarki Budowlanych. Łódzka ekipa pokonała w pięciu setach pojedynku w Muszynie podopieczne Bogdana Serwińskiego.

Lepiej mecz rozpoczął zespół Błażeja Krzyształowicza – od trzypunktowego prowadzenia. Mineralne szybko wróciły do dobrej gry i mecz wyrównał się. Na pierwszej przerwie technicznej przodowały Budowlane, na drugiej Polski Cukier Muszynianka. W końcówce seta łodzianki zaczęły popełniać błędy, a więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Bogdana Serwińskiego i ostatecznie wyszły zwycięsko z inauguracyjnej partii, wygrywając 25:22.

Druga odsłona spotkania w Muszynie miała bardzo podobny przebieg, jednak to Budowlane nadawały rytm gry i zbudowały nieznaczną przewagę. Od stanu 14:11 dla Budowlanych obraz gry diametralnie się zmienił, co przyniosło bardzo szybkie efekty, ponieważ już kilka minut później na tablicy widniał wynik 20:16 dla Polskiego Cukru Muszynianki. Łodzianki zdołały jeszcze w samej końcówce powalczyć, jednak ostatnie słowo należało do zespołu z Muszyny, który nie zaprzepaścił szansy i zwyciężył 25:23.

Budowlane nie zamierzały składać broni i dzielnie przystąpiły do trzeciej partii, w której trwała wyrównana batalia punkt za punkt, żaden z zespołów nie chciał odpuścić. Kilka oczek przewagi Budowlanych zostało zniwelowane przed decydującą fazą seta, jednak tym razem to siatkarki z Łodzi zachowały „chłodne głowy” i zamknęły trzecią partię korzystnym rezultatem.

Czwarta odsłona meczu to zdecydowanie moment przełomowy muszyńskiego ćwierćfinału. Podrażnione mineralne grały jak z nut i wydawało się, że pewnie zmierzają do zwycięstwa w czterech setach. Zbudowały ogromną przewagę (11:4) i zaraz po drugiej przerwie technicznej… sytuacja uległa diametralnej zmianie. Po kilku minutach na tablicy pojawił się wynik 18:17 dla… Budowlanych Łódź. Ogromne problemy z przyjęciem i skutecznym atakiem sprawiły, że gospodynie straciły w jednym ustawieniu aż osiem punktów z rzędu. Budowlane dopadły przeciwniczki i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając 25:21.

Królowe tie-breaków – taki przydomek posiadają siatkarki Budowlanych. I rzeczywiście, do stanu 8:8 widzowie zgromadzeni w hali Muszyna mogli oglądać wyrównany bój, po czym miejscowe siatkarki… stanęły. Siedem kolejno wygranych piłek zakończyło mecz i dało upragniony awans do półfinału Pucharu Polski Budowlanym. Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki mają czego żałować, ponieważ śmiało można powiedzieć, że przegrały wygrany mecz…

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Budowlani Łódź 2:3
(25:22, 25:23, 23:25, 21:25, 8:15)

Muszynianka: Carter, Plchotova, Sosnowska, Radenkovic, Różycka, Kurnikowska, Maj (libero) oraz Ciaszkiewicz-Lach i Jasińska
Budowlani: Popović, Śliwa, Sieczka, Ściurka, Pycia, Wojtowicz, Courtois (libero) oraz Sikorska, Grajber, Skrzypkowska i Kajzer