Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Impel awansował do turnieju finałowego

Puchar Polski: Impel awansował do turnieju finałowego

fot. Łukasz Krzywański

Trzech setów potrzebowały siatkarki wrocławskiego Impelu, by rozstrzygnąć pucharowy pojedynek z BKS-em Bielsko-Biała. Po łatwej wygranej w hali rywalek wrocławianki awansowały do turnieju finałowego i powalczą w nim o Puchar Polski.

Pierwsze piłki sobotniego boju były rozegrane wyjątkowo szarpanie – BKS nie imponował skutecznością, bowiem w polu serwisowym myliła się Aleksandra Trojan. Z pomocą przyszła jej Natalia Bamber-Laskowska, która punktowała rywalki z prawego skrzydła (5:3). Wyrównanie w pojedynku nastąpiło jednak tuż przed przerwą techniczną, kiedy wrocławianki uruchomiły swój potrójny blok, co poskutkowało przerwą wziętą na żądanie Leszka Rusa (7:6). Przyniosła ona oczekiwane rezultaty, bowiem przyjęcie zespołu było efektywniejsze i miejscowe na siatce zaczęły stanowić trudniejszy orzech do zgryzienia dla rywalek. Nie zmieniło to faktu, że ich dobra passa skończyła się wraz z wzmocnieniem siły rażenia w ofensywie przez Mirę Topić i Joannę Kaczor, których dobra gra zaczęła przytłaczać bialanki (14:13). Zacięta walka spowodowana przez efektowne obrony Marioli Wojtowicz dała się we znaki przyjezdnym, wśród których w tym momencie najsłabiej spisywała się Agnieszka Kąkolewska (16:18). Chwila oddechu dla drużyny Tore Aleksandersena sprawiła, że siatkarki z województwa dolnośląskiego powróciły do gry, a do korzystnego dla siebie wyniku w secie zbliżały się także dzięki błędom przeciwniczek, które nie mogły znaleźć sposobu na zagrywkę Magdaleny Gryki (22:18). Finalnie partia ta padła łupem Impelu po pomyłkach w defensywie Natalii Strózik i taktycznym zagraniu Kąkolewskiej (25:18).

Im dalej w mecz, tym swobodniej grali goście – zawodniczki z Wrocławia weryfikowały przytomność BKS-u w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, na co rywalki odpowiedziały im nieskutecznością w obronie (4:2). Można było stwierdzić, że przyjezdne nie tyle prezentowały się lepiej od strony siłowej, ile przede wszystkim były sprytniejsze, co po kolejnym taktycznym zagraniu 21-letniej środkowej dało im czteropunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. Ich dominacja rosła z każdą następną piłką, a sile ich bloku nie mogły się oprzeć kolejno Heike Beier, Małgorzata Lis, Koleta Łyszkiewicz, jak i dotąd skuteczna Bamber-Laskowska (16:4). Radość po drugiej stronie siatki rosła z każdym błędem po stronie bialanek, lecz w końcu przyćmiło ją uaktywnienie się na siatce młodszego pokolenia miejscowych (20:10). Zła seria BKS-u przerwana została przez podobną u podopiecznych trenera Aleksandersena, co szkoleniowiec w końcu postanowił przerwać, prosząc o czas (13:20). Nie przyniósł on jednak zmian i bialanki mozolnie odrabiały straty (21:17). Jak się okazało, było już za późno na to, by wyrównać stan seta i po zagraniach z drugiej piłki Gryki, pomyłce Lis oraz ataku Topić to wrocławianki były już o krok od wywiezienia kompletu punktów z Bielska-Białej (25:20).

Końcówka drugiego rozdania była dobrą zapowiedzią pierwszych piłek trzeciej odsłony – oba zespoły walczyły jak równy z równym, a widowisko zyskało przez to dynamiczność i poprawność zagrań (3:5). W ofensywie były jednak gospodynie, które pod wodzą Lucie Muhlsteinovej wciąż utrzymywały niewielką przewagę nad rywalkami (10:7). Na ratunek wrocławiankom ruszyła Topić, ale w pojedynkę nie była w stanie wyrównać stanu meczu. Z pomocą przyszły jednak błędy po stronie miejscowych oraz mądre i konsekwentne rozegranie Gryki (18:16). Z każdą kolejną akcją BKS coraz bardziej gubił się na boisku, a udane próby Cutury sprowokowały Leszka Rusa do skorzystania z drugiej przerwy na żądanie. Nie przyniosła ona jednak zaplanowanych skutków, a tylko bardziej wybiła bialanki z uderzenia (16:22). Kropką nad i, która zapewniła Impelowi trzecią wygraną w sezonie nad siatkarkami ze stolicy Podbeskidzia i dalszą walkę w Pucharze Polski, był błąd gospodyń w polu serwisowym (25:18).BKS Aluprof Bielsko-Biała – Impel Wrocław 0:3
(18:25, 20:25, 18:25)

Zobacz również:
Wyniki VI rundy Pucharu Polski kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved