Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Avia bez szans we Wrześni

I liga M: Avia bez szans we Wrześni

fot. Kuba Makowski / APP Krispol Września

W sobotnim spotkaniu 24. kolejki Krispol I Ligi wrzesińscy siatkarze pewnie pokonali ekipę Avii Świdnik. Gospodarze tego meczu nie dali żadnych szans rywalom, zwyciężając od razu po rozegraniu trzech odsłon.

Gospodarze od samego początku dyktowali warunki gry, a czteropunktowe prowadzenie objęli po ataku Patryka Skupa (9:5). APP Krispol kontrolował bezpieczną przewagę przez całego seta. Dobrze w zespole gospodarzy funkcjonowały pierwsze akcje oraz zagrywka (asy Jasińskiego i Sęka). Avia nie zdołała odrobić strat i przegrała seta do 19.

Drugi set to koncert w wykonaniu podopiecznych Marka Jankowiaka, którzy rozbili rywali, punktując m.in. zagrywką (aż sześć zdobytych oczek). Pomarańczowi uciekli już na samym początku za sprawą rozgrywającego Antosika (10:4), później systematycznie powiększali różnicę. Ostatecznie APP Krispol wygrał pewnie do 13. Warto dodać, że na parkiecie pojawili się Marcin Iglewski, Damian Dobosz, Krystian Kempiński oraz młody wychowanek, Bartosz Adamski.

W ostatniej partii gospodarze wspierani głośnym dopingiem poszli za ciosem. Wzorem poprzednich setów nie czekali na Avię, a sygnał dwoma asami dał Antosik. Po chwili było już 10:1. Goście byli bezradni, gospodarze nie odpuszczali. Po punktach Jasińskiego i Murdzi na drugą przerwę techniczną drużyny schodziły przy stanie 16:7. APP Krispol grał swoje do samego końca (25:14) i w ten sposób wrześnianie wykonali plan, zdobywając komplet punktów.MVP: Paweł Sęk

APP Krispol Września – ASPS Avia Świdnik 3:0
(25:19, 25:13, 25:14)

Składy zespołów:
Krispol: Sęk, Antosik, Wajdowicz, Jasiński, Murdzia, Tylicki (libero) oraz Skup, Iglewski, Kempiński, Adamski i Dobosz
Avia: Konieczny, Szaniawski, Misztal, Poinc, Kwiecień, Sadowski (libero) oraz Woźnica, Woźniak, Dobrzyński i Skwarek

Zobacz również:
Wyniki 24. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved