Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > „Ucieczek” z Nafty Piła ciąg dalszy

„Ucieczek” z Nafty Piła ciąg dalszy

fot. Bogusław Krośkiewicz

Od dłuższego czasu słyszy się o sporych problemach finansowych Nafty Piła, to powoduje "odpływ" zawodniczek. W połowie lutego z drużyną pożegnała się Marzena Wilczyńska, natomiast teraz kontrakt z klubem chce rozwiązać Veronic Skorupka.

Niemiecka zawodniczka o polskim pochodzeniu nie pojawiła się na środowym treningu, a do klubu dostarczyła pismo z prośbą o rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron. Niecały miesiąc temu uczyniła to Marzena Wilczyńska. Najprawdopodobniej nie jest to ostatnia taka sytuacja w pilskim klubie. Zaległości finansowe powodują, że zawodniczki chcą opuścić Piłę.

27-letnia Veronic Skorupka do pilskiej drużyny dołączyła przed obecnym sezonem, skąd trafiła z niemieckiej Bundesligi. W ekipie z Piły jako przyjmująca rozegrała w sumie 48 setów, w których zdobyła 69 punktów. Choć tak naprawdę jest to zawodniczka uniwersalna – może grać zarówno na pozycji atakującej, jak i przyjmującej.

Przed ekipą Nafty ważne pojedynki z Developresem Rzeszów w rywalizacji o miejsca w rywalizacji 5-12, a brak drugiej już zawodniczki w składzie mocno utrudni przygotowania do starć. W rundzie zasadniczej natomiast pilanki zajęły, z trzema wygranymi spotkaniami, przedostatnie miejsce z 10 punktami na koncie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved