Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tore Aleksandersen: Jesteśmy na dobrej drodze

Tore Aleksandersen: Jesteśmy na dobrej drodze

fot. Łukasz Krzywański

Los sprawił, że w najbliższym czasie Impel Wrocław trzykrotnie zagra z Aluprofem Bielsko-Biała - w Pucharze Polski oraz w play-off. - Będziemy dobrze przygotowani. Jesteśmy w stanie trzy razy pokonać Bielsko - mówi trener Tore Aleksandersen.

Impel Wrocław zajął w fazie zasadniczej Orlen Ligi czwarte miejsce. – Musimy brać to, co mamy. Oczywiście gdyby spojrzeć na to krytycznie, to nie będzie łatwo w ewentualnym półfinale, bo możemy trafić tam na Chemika – komentuje sytuację trener Tore Aleksandersen, który zauważa, że bilans po tej części rozgrywek jest bardzo podobny do tego z ubiegłego roku. – Jestem zadowolony z tego, że zakończyliśmy sezon zasadniczy z 16 zwycięstwami i sześcioma porażkami, bo rok temu ten bilans wyniósł 13-5 i to był dla nas wspaniały sezon. Teraz trochę nas krytykowano. Leciutko jesteśmy rozczarowani, że nie udało nam się złapać trzeciego miejsca. Czuję jednak, że jesteśmy na dobrej drodze i możemy zagrać kilka dobrych spotkań – mówi Norweg.

W ostatnich spotkaniach sztab szkoleniowy nie mógł korzystać z Moniki Ptak, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce wróci do gry. – Taki jest plan, by Monika Ptak zagrała w Pucharze Polski z Bielskiem (7.03, godz. 16.00). Musimy być jednak ostrożni. Czeka nas wiele spotkań i jeśli nie będzie w  stu procentach gotowa, to nie będziemy ryzykować – stwierdza Aleksandersen.

Opiekun wicemistrzyń Polski jest zadowolony, że zarówno w pucharze, jak i w I rundzie play-off przyjdzie jego drużynie rywalizować z Aluprofem BKS. – Myślę, że to dobrze, że gramy z nimi zarówno w pucharze, jaki i w play-off. Bielsko-Biała, Łódź czy Dąbrowa Górnicza – tam są zawsze trudne mecze. To wyzwanie, że będę to trzy spotkania. Na tym poziomie o wszystkim decyduje jakość i równa forma. Na tym etapie różnice są niewielkie, decydują detale taktyczne i techniczne. Wiem, że będziemy dobrze przygotowani i możemy wygrać wszystkie trzy spotkania – kończy Tore Aleksandersen.źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved