Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Rosjanki rozbite, Joanna Wołosz o krok od Final Four

LM: Rosjanki rozbite, Joanna Wołosz o krok od Final Four

Siatkarki Yamamay Busto Arsizio mocnym akcentem rozpoczęły zmagania II rundy play-off Ligi Mistrzyń. Zespół polskiej rozgrywającej nie dał najmniejszych szans rywalkom z Rosji. Joanna Wołosz i jej koleżanki kontrolowały przebieg całego spotkania, triumfując 3:0.

Już początek meczu to lepszy start gospodyń, podopieczne Carlo Parisiego skutecznie wywarły presję na rywalkach. Od pierwszych akcji rolę liderki wzięła na siebie Valentina Diouf, czujnością na siatce popisywała się Ljubuszkina i prowadzenie gospodyń systematycznie wzrastało. Kiedy w polu serwisowym pojawiła się Giulia Pisani, kolejne punktowe serwisy postawiły miejscowe w komfortowej sytuacji, jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną (6:1). Współpraca na linii blok-obrona i kolejne kontrataki siatkarek Arsizio okazały się kluczowe. Wykorzystując niedociągnięcia siatkarek z Moskwy, Joanna Wołosz i jej koleżanki kontrolowały przebieg zmagań. Na drugiej przerwie technicznej Busto Arsizio prowadziło 16:10, aby po skutecznych blokach Marcon i Pisani zwiększyć prowadzenie do ośmiu oczek (18:10). Tej przewagi Włoszki już nie zmarnowały, formalności dopełniła Havelkova (25:14).

Wyciągając wnioski z odsłony premierowej, siatkarki Dinama Moskwa nieco lepiej rozpoczęły odsłonę kolejną, spora w tym zasługa Szczerban, dzięki zagraniom której Rosjanki prowadziły 4:1. Ljubuszkina i Diouf szybko jednak ustabilizowały sytuację i przy stanie 6:6 Andrej Podkopajew przywołał swoje podopieczne do siebie. Przy toczącej się grze na styku o krok dalej były siatkarki Arsizio. Joanna Wołosz kolejne piłki kierowała do Marcon i Havelkovej, a te nie zawodziły. Przy widowiskowych obronach gospodynie nie marnowały szans w kontratakach, jednak także przyjezdne nie zamierzały łatwo się poddać. Do roli liderki w szeregach Rosjanek wyrosła Obmoczajewa i to głównie dzięki jej zagraniom Dinamo Moskwa mogło utrzymywać grę na styku (11:13, 16:16). Decydująca faza seta to ponownie popis ekipy Carlo Parisiego, bezbłędnie intencje rywalek w bloku odczytywała Pisani, na siatce nie myliły się Havelkova z Marcon i przy kolejnej punktowej serii miejscowe, wygrywając 25:22, objęły prowadzenie w meczu 2:0.

Przy przewadze miejscowych na siatce także element zagrywki był atutem zespołu Joanny Wołosz. W trzeciej partii szczęśliwym dla Arsizio okazało się ustawienie z Marcon w polu serwisowym. Obok punktów zdobywanych bezpośrednio w ten sposób ekipa Carlo Parisiego notowała zgrania przy skutecznym odrzuceniu rywalek od siatki i szansach wykorzystywanych w kontratakach (5:2). Mimo kolejnych prób przyjezdne nie były w stanie wrócić już do gry na styku, zespół polskiej rozgrywającej do triumfu prowadziła Valentina Diouf, wspierana przez Marcon i na etapie drugiej przerwy technicznej obie ekipy dzieliło już dziewięć oczek (16:7). Na tak grające Busto Arsizio przyjezdne nie mogły znaleźć sposobu, w końcówce partii rywalkom o swojej obecności na boisku przypomniała jeszcze Havelkova (22:13). Kropkę nad „i” postawiła natomiast Valentina Diouf (25:18).

Yamamay Busto Arsizio – Dinamo Moskwa 3:0
(25:14, 25:22, 25:18)

Busto Arsizio: Ljubuszkina (7), Marcon (12), Diouf (15), Wołosz (3), Havelkova (10), Pisani (5), Leonardi (libero) oraz Perry (1)
Dinamo Moskwa: Morozowa (5), Markowa (4), Szczerban (8), Obmoczajewa (14), Kosianienko, Moroz (4), Małowa (libero) oraz Perepełkina, Wetrowa (1), Fatiejwa (1), Trietiakowa i Lazariewa