Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Eczacibasi Stambuł za mocne dla Volero Zurych

LM: Eczacibasi Stambuł za mocne dla Volero Zurych

Spory krok w kierunku awansu do Final Four Ligi Mistrzyń postawiły w czwartek siatkarki Eczacibasi Stambuł. Zespół Giovanniego Caprary w pierwszym meczu pokonał szwajcarską drużynę bez straty seta, co stawia go w komfortowej sytuacji przed rewanżem.

Mecz lepiej rozpoczęły siatkarki z Zurychu, które szybko odskoczyły rywalkom na trzy oczka (3:0). Kilkupunktową przewagę utrzymywały one do pierwszej przerwy technicznej, na której wyraźnie wygrywały 8:4. Po powrocie na boisko Eczacibasi zaczęło jednak odrabiać straty i wkrótce doprowadziło do remisu po 9. Gra zaczęła się toczyć punkt za punkt, ale na drugiej regulaminowej pauzie lepsza ponownie była ekipa szwajcarska (16:14). Dwupunktowa przewaga przyjezdnych utrzymała się do stanu 19:17. W końcówce inicjatywę przyjęły gospodynie, które najpierw wyrównały, a następnie zapisały na swoim koncie dwa oczka nadwyżki (21:19). Podopieczne trenera Caprary nie oddały już prowadzenia i ostatecznie pewnie wygrały partię 25:21.

W drugą odsłonę ponownie lepiej weszły siatkarki Volero, które rozpoczęły od dwupunktowej przewagi (2:0, 4:2). Miejscowe jednak szybko doprowadziły do remisu, a na pierwszej przerwie technicznej to one były już górą, wygrywając na niej 8:5. Po wznowieniu gry ekipa ze Stambułu zaczęła rywalkom uciekać jeszcze bardziej i wkrótce jej prowadzenie było aż siedmiopunktowe (15:8). Przy stanie 20:14 dla gospodyń czas wziął jeszcze trener Volero Zurich Dragutin Baltic, ale przerwa nie wybiła z rytmu rozpędzonej tureckiej ekipy, która ani na chwilę nie straciła kontroli nad wynikiem. Set zakończył się pewnym zwycięstwem Eczacibasi 25:19.

Trzecia partia początkowo była grą punkt za punkt. Po chwili jednak przewagę zaczęły budować przyjezdne, które na pierwszą regulaminową przerwę w secie schodziły z trzema oczkami nadwyżki (8:5). Trzypunktowe prowadzenie szwajcarskiego zespołu utrzymywało się do stanu 10:7. Wówczas siatkarki Eczacibasi zaczęły odrabiać straty i doprowadziły do remisu po 10. Gra wyrównała się, ale na drugiej przerwie technicznej wciąż minimalnie lepsza była ekipa gości (16:15). Przerwa nie zmieniła jednak obrazu gry, która po wznowieniu rywalizacji wciąż była walką punkt za punkt. Na prowadzenie co chwilę wysuwały się tym razem, prowadzone przez najlepszą zawodniczkę spotkania Bethanię De La Cruz, zawodniczki ze Stambułu. Ich przewaga długo jednak nie przekraczała jednego oczka. Dopiero przy stanie po 20 udało im się odskoczyć wyraźniej (23:20). Trzypunktową zaliczkę gospodynie utrzymały już do końca partii, którą wygrały 25:22, a tym samym całe spotkanie 3:0.

Eczacibasi VitrA Stambuł – Volero Zurich 3:0
(25:21, 25:19, 25:22)

Eczacibasi: De La Cruz (15), Karakoyun (1), Larson-Burbach (12), Furst (5), Demir (9), Polak (9), Kuzubasioglu (libero) oraz Ercan (1), Ozdemir i Yilmaz
Volero: Ninkovic (7), Rabadżijewa (6), Rykhliuk (14), Mammadowa (7), Thompson (1), Kuprianowa (2), Popovic (libero) oraz Unternahrer, Sanchez (6) i Grac