Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Kto zostanie trenerem reprezentacji kobiet?

Kto zostanie trenerem reprezentacji kobiet?

fot. archiwum

Już niebawem dowiemy się, kto zostanie trenerem reprezentacji Polski kobiet w piłce siatkowej. Obecnie pozostało czterech kandydatów do objęcia posady: Massimo Barbolini, Raul Lozano, Wiesław Popik oraz Jacek Nawrocki.

Po tym, jak z prowadzenia żeńskiej kadry zrezygnował Piotr Makowski, władze PZPS-u ogłosiły konkurs na selekcjonera kadry. – Z 16 zgłoszonych kandydatów wyselekcjonowaliśmy czwórkę trenerów, z którymi podejmiemy negocjacje. W tym gronie jest dwóch Polaków i dwóch trenerów zagranicznych. Chcemy, żeby żeńską kadrę prowadził najlepszy specjalista – ogłosił Witold Roman, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Największe szanse na pozostanie selekcjonerem kadry kobiet ma dobrze znany Massimo Barbolini, który jest obecnie trenerem żeńskiej reprezentacji Turcji oraz tureckiej drużyny Galatasaray Stambuł. Turecka ekipa Galatasaray pokonała w Pucharze CEV w 1/4 MKS Dąbrowa Górnicza i znalazła się w rundzie challenge. Jeżeli turecka drużyna pokona Omiczkę Omsk, to w 1/2 finału spotka się z Treflem Sopot. Massimo Barboloini razem z reprezentacją Włoch zdobył dwukrotnie mistrzostwo Europy, trzykrotnie triumfował w Grand Prix oraz dwa razy zdobył Puchar Świata. Barbolini jest w stanie zrezygnować z obu funkcji jeżeli dojdzie do porozumienia z PZPS-em.

Raul Lozano nigdy wcześniej nie pracował z kobietami, w ostatnim czasie nie trenował żadnej z drużyn. Argentyńczyk koordynował pracę FIVB w krajach Afryki. Ostatnio argentyński szkoleniowiec prowadził negocjacje z jednym z klubów PlusLigi i wyraził chęć powrotu i pracy w Polsce. Lozano znany jest z twardej ręki i gdyby przyjął ofertę polskiej federacji, nie tolerowałby odmowy gry. Dwaj polscy kandydaci mieli raczej epizody z kadrą polskich siatkarek. Wiesław Popik prowadził polskie siatkarki w kilku meczach po zwolnieniu Jerzego Matlaka, następnie był asystentem Piotra Makowskiego. Z kolei Jacek Nawrocki od paru miesięcy jest koordynatorem w drużynie Budowlanych z Łodzi. PZPS nie brał pod uwagę kandydatury Giuseppe Cuccariniego, ponieważ działacze Chemika nie zgodzili się na rozwiązanie z nim umowy po sezonie. Polska federacja chce mieć trenera na wyłączność, odpadły też kandydatury Nikołaja Karpola oraz Alessandro Chiappiniego. – Lista kandydatów nie jest jeszcze zamknięta – zastrzega Roman. Dlatego też może dojść do sytuacji, że trenerem reprezentacji kobiet zostanie wybrany ktoś spoza wspomnianej czwórki.źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved