Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kłopoty Czarnych, Oivanen i Westphal kontuzjowani

Kłopoty Czarnych, Oivanen i Westphal kontuzjowani

fot. Cezary Makarewicz

Drużyna Czarnych Radom odpadła z rywalizacji o medale PlusLigi w sezonie 2014/2015 i musi skupić się na walce o miejsca 5-8. Dwóch podstawowych zawodników drużyny: Mikko Oivanena oraz Dirk Westphala może czekać przerwa spowodowana kontuzjami.

Niestety potwierdziło się najgorsze. Uraz Mikko Oivanena z początku pierwszego seta w rewanżowym meczu w Rzeszowie może wykluczyć zawodnika od regularnych treningów – powiedział drugi szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom, Wojciech Stępień.

W poniedziałek (2 marca) atakujący Czarnych przeszedł specjalne badania, które umożliwiły dokładną analizę kontuzjowanej kostki. – Po tym jak Mikko podkręcił kostkę podczas meczu, nie chcieliśmy go dalej eksploatować i w jego miejsce pojawił się Bartłomiej Bołądź. Jest to na tyle newralgiczny uraz, że nie chcieliśmy go pogłębiać. Jak widać decyzja była słuszna, ponieważ wyniki nie są pozytywne – dodaje pierwszy trener Cerrad Czarnych Radom, Robert Prygiel.

To jednak nie koniec złych wiadomości po spotkaniu z Asseco Resovią Rzeszów. Po ostatnim gwizdku sędziego z grymasem bólu zszedł z boiska przyjmujący Dirk Westphal.Dirk dosłownie w ostatnich akcjach meczu odczuł ból w stopie. Wstępne wyniki wskazują, że jego występy w zbliżających się meczach także stają pod znakiem zapytania. W najbliższych dniach wyjaśni się, ile może trwać przerwa obydwu zawodników – dodaje Robert Prygiel.Przypomnijmy tylko że już w najbliższą niedzielę (8 marca) Cerrad Czarni Radom czeka pierwszy pojedynek w walce o miejsca 5-8 w rundzie play-off. Rywalem radomian będzie tym razem AZS Politechnika Warszawska.

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved