Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Włoch: Igor Gorgonzola Novara lepszy od Modeny

Puchar Włoch: Igor Gorgonzola Novara lepszy od Modeny

fot. archiwum

Po wygranej z zespołem Joanny Wołosz siatkarki Modeny nie zdołały przeciwstawić się ekipie z Novary. Po emocjonującej walce, przy grze na styku i meczu godnym finału, podopieczne Luciano Pedulli sięgnęły po trofeum Pucharu Włoch siatkarek.

Podobnie jak w meczach półfinałowych, także w walce finałowej do wyłonienia triumfatora konieczne było rozegranie czterech partii. Na przestrzeni całego meczu nie brakowało emocji i zwrotów akcji, dwie z partii rozstrzygały się bowiem na przewagi. Początek spotkania to etap wzajemnego badania się obu ekip. W szeregach Novary od początku meczu nie zawodziła Klineman (7:3). Siatkarki Modeny nie ustrzegły się kolejnych błędów, a kiedy do gry włączyła się Katarina Barun dominacja ekipy trenera Pedulli była coraz bardziej widoczna. Sytuację swojego zespołu starała się ratować Laura Heyrman, jednak pojedyncze zagrania były jedynie tłem dla oczek seriami zdobywanych przez siatkarki z Novary. Trener Beltrami reagując na sytuację, poprosił jeszcze o czas (15:12). Przerwa na niewiele się zdała, zagrywką zapunktowała jeszcze Barun i dystans punktowy wzrósł do pięciu oczek (19:14). Zryw Modeny w końcówce seta na niewiele się zdał, pojedyncze ataki Piccinini jedynie zmniejszyły rozmiar porażki (25:19).

Nie zrażając się porażką, podopieczne trenera Baltrimiego dość pewnie rozpoczęły kolejny fragment meczu, po zagraniach Herman i Piccinini wypracowując pierwszą zaliczkę punktową. Na odpowiedź rywalek nie trzeba było długo czekać (6:5). Reagując na sytuację na boisku, trener Baltrimi rozpoczął rotacje składem, i tak na placu gry pojawiły się: Ikic za Rousseaux i Feretti za Rondon. Zawodniczki Modeny wciąż miały jednak problemy z dograniem serwisów Klineman i Novara odzyskała kontrolę nad przebiegiem zmagań (12:7). Na drugiej przerwie technicznej wciąż w lepszej sytuacji były podopieczne Luciano Pedulli (16:13). Kiedy wszystko wskazywało, że tę przewagę siatkarki z Novary utrzymają do końca, po raz kolejny rywalkom o swojej obecności przypomniała Francesca Piccinini. I po imponującej serii siatkarki Modeny wróciły do gry (24:24). To właśnie Piccinini została bohaterką ekipy Alessandro Beltramiego. Atak po skosie przyjmującej Modeny zakończył tę partię (28:30).

W kolejnym secie w szeregach Modeny swoją dobrą grę kontynuowała Fabris z Piccinini, po drugiej stronie siatki ręki w ataku nie zwalniała Baltrun. To właśnie zdobywczyni 31 oczek w meczu, utrzymująca 46-procentową efektywność zagrań w ataku, była najjaśniejszą postacią swojego zespołu. W początkowej części seta minimalnie lepsze były zawodniczki trenera Pedulli, prowadząc 9:6. Powtórzył się scenariusz z odsłony wcześniejszej, gdzie na drugiej przerwie technicznej Novara prowadziła 16:12. Przy stanie 18:15 trener Beltrami poprosił jeszcze o czas. Przerwa przyniosła oczekiwane rezultaty i po pięciosetowej serii Modena wróciła do gry. Ponownie triumfatora miała więc wyłonić emocjonująca końcówka. Przy grze na styku więcej „zimnej krwi” zachowały siatkarki Novary, w kluczowym momencie atakując z drugiej linii Fabris posłała piłkę w aut, dając „prezent” rywalkom (30:28).Początki odsłony czwartej to wciąż wyrównana walka, przy grze na styku. Emocjonujące wymiany w ataku przeplatały proste błędy własne. Częściej myliły się siatkarki z Novary, jednak oczka gubione w ten sposób nadrabiały czujnością w bloku i skutecznym serwisem. Po dobrych zagraniach Klineman ekipa trenera Pedulli wyszła na kilkupunktowe prowadzenie (15:12). Po kolejnych atakach Folie Modena po raz kolejny wróciła do gry i przy stanie 17:17 sporo wskazywało, że także tym razem może dojść do gry na przewagi w końcówce seta. Taki stan rzeczy utrzymał się do stanu po 20. Złudzenia rywalkom odebrała Barun, prowadząc swój zespół do zwycięstwa (25:23) i w całym meczu 3:1

Igor Gorgonzola Novara – Liu Jo Modena 3:1
(25:19, 28:30, 30:28, 25:23)

Składy zespołów:
Igor Gorgonzola Novara: Klineman (17), Guiggi (15), Chirchella (6), Signorile (3), Hill (13), Barun (31), Sansonna (libero) oraz Bonifacio i Alberti
Liu Jo Modena: Rousseaux, Heyrman (9), Folie (6), Piccinini (22), Faabris (24), Rondon (1), Arcangeli (libero) oraz Feretti, Crisanti, Maruotti (1) i Ikic (9)

źródło: inf. własna, legavolleyfemminile.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved