Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Rybnicka ALPS: Rozgrywki grupowe zbliżają się ku końcowi

Rybnicka ALPS: Rozgrywki grupowe zbliżają się ku końcowi

fot. archiwum

Siatkarze walczący w Rybnickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Leon Internet mają już przed sobą decydujące trzy kolejki. W każdej z grup sytuacja u góry i na dole tabeli jest na tyle otwarta, że ostatnie serie spotkań na pewno przyniosą pewne roszady.

W 19. kolejce amatorskiej ligi siatkówki w Rybniku kolejne trzy punkty do swojego dorobku dopisali siatkarze ZST Top Ten Rybnik. Beniaminek tym razem przed własną publicznością zainkasował komplet oczek, wygrywając 3:1 z niewiele niżej notowanym Salvequick Mokate TKKF Pawłowice. Drugi z beniaminków, Silesia Lubomia, nie miał większych kłopotów z ograniem najsłabszej w I lidze ekipy Leon Internet Rybnik. Gracze z Lubomii pozwolili swoim rywalom na zdobycie odpowiednio 17, 11 i 15 punktów. Równie pewnie i równie wysoko swój pojedynek wygrali siatkarze ze Świerklan. Dwójka w swojej hali w ekspresowym tempie rozprawiła się z Jar-Trans Fox Pszów i wciąż z trzypunktową stratą zajmuje 2. lokatę. Pierwszy w zestawieniu Artus Żory udał się w minionym tygodniu do hali katowickiego Volleya. W pierwszych trzech setach mecz mógł się bardzo podobać, bo na parkiecie trwała równa i ciekawa walka, w której lepiej poradzili sobie przyjezdni. W secie numer trzy katowiczanie nie wierzyli już, że można odwrócić losy meczu i ulegli 16:25, przegrywając całe spotkanie 1:3. W Żorach miejscowy No Pain nie poradził sobie z mocną Jedynką Jankowice II. Siatkarze z Jankowic, choć nie bez kłopotów, wygrali wyjazdowe spotkanie 3:0 i dalej mają szansę na poprawienie trzeciej lokaty, na której aktualnie się znajdują. Do wygranej 3:2 Proxeo Racibórz poprowadził za to Mirosław Hyjek. Raciborzanie we własnej hali gościli czwartą ekipę w zestawieniu – Prestige Jaruga Rybnik-Piaski. Przegrywając 0:2, siatkarze Proxeo wykrzesali z siebie wszystko, co mieli najlepszego i zgarnęli cenne dwa oczka. W piątkowym meczu drugi raz w jednym tygodniu na boisko wyszły zespoły z Piasków i Pawłowic. Ci pierwsi zmazali złe wrażenie z pojedynku w Raciborzu i wygrali 3:0.

Wyniki 19. kolejki I ligi:
Top Ten ZST Rybnik – Salvequick Mokate TKKF Pawłowice 3:1
Dwójka Świerklany Projtrans – Jar-Trans Fox Pszów 3:0
Silesia Lubomia – Leon Internet Rybnik 3:0
Proxeo Racibórz – Prestige Jaruga Rybnik-Piaski 3:2
No Pain Żory – Jedynka Jankowice II 0:3
KS Volley Katowice – Artus Żory 1:3
Prestige Jaruga Rybnik-Piaski – Salvequick Mokate TKKF Pawłowice 3:0


Dwie największe niespodzianki w rozgrywkach w grupie A II ligi sprawił zespół TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej. Siatkarze tego zespołu w minionym tygodniu rozegrali dwa meczu, z których wywieźli trzy oczka. W pierwszym pojedynku „Skoki” pokonały 3:1 wyżej notowanych siatkarzy Dach Decker Victorii Pilchowice, ale już dwa dni później odebrali lekcję siatkówki w Rybniku. TS Euroskok przegrał bowiem 1:3 z do niedawna ostatnim zespołem w tabeli – Cateringiem Rybnik, a na wyróżnienie w tym meczu zasłużył rozgrywający Cateringu, Wojciech Ficek. W Knurowie miejscowy TKKF Szczygłowice po raz pierwszy w 2015 roku musiał poznać gorycz porażki. Niepokonani w pięciu ostatnich spotkaniach knurowianie przegrali dosyć gładko 0:3 z BFK Michel, który zajmuje drugą lokatę. Cenne dwa oczka zdobył również Strzelec Gorzyczki, który na własnym boisku wygrał 3:2 z sąsiadem w tabeli – Cateringiem. Bardzo zacięty bój miał miejsce w Chałupkach. Tuż przy czeskiej granicy siatkarze LKS-u Impacto męczyli się z RAFEX Volley Kuźnia Raciborska. Goście wygrywali 2:1, jednak nie starczyło im sił, by wykonać kolejny krok i zgarnąć komplet punktów. Litości nie mieli za to gospodarze, którzy wygrali 3:2. Niespodzianki nie było w spotkaniu Fundacji Elektrowni Rybnik z Jedynką Jankowice I. Siatkarze z Jankowic zagrali bardzo dobre spotkania i bez większych przeszkód wygrali 3:0, utrzymując dzięki temu pierwsze miejsce w grupie A.Wyniki 19. kolejki w grupie A II ligi:
Dach Decker Victoria Pilchowice – TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 1:3
TKKF Szczygłowice – BFK Michel 0:3
Strzelec Gorzyczki – Catering Rybnik 3:2
LKS Impacto Chałupki – RAFEX Volley Kuźnia Raciborska 3:2
Catering Rybnik – TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3:1
Fundacja Elektrowni Rybnik – Jedynka Jankowice I 0:3


W grupie B II ligi rozegrano kilka zaległych spotkań, przez co aż cztery zespoły musiały zagrać po dwa mecze w tygodniu. Z bilansem 1:1 z tego tygodnia wyszli siatkarze GAF-u Gliwice, którzy najpierw we własnej hali wygrali 3:1 Albion Teamem, a trzy dni później w takim samym stosunku ulegli na wyjeździe MARAT-owi Rybnik. Gracze z Rybnika, oprócz wygranej z czwartym w tabeli GAF-em, mieli do rozegrania mecz na szczycie, a więc starcie z liderującym OKIS-em Gaszowice. W ciekawym widowisku siatkarzy MARAT-u stać było jedynie na wygraną w premierowej partii, natomiast później na parkiecie rządzili już gracze z Gaszowic, a w szczególności Kamil Janowski, który został wybrany najlepszym siatkarzem tego pojedynku. W piątek OKIS Gaszowice udał się na kolejny wyjazdowy mecz – tym razem do Suszca. Miejscowy Edytor, podobnie jak MARAT, zdobył się jedynie na wygraną w jednej odsłonie, natomiast w trzech pozostałych był tłem dla dobrze grających „Motorów”. Po porażce Albion Teamu w Gliwicach zespół udał się do własnej hali, by zagrać z mocną VRF Klimatyzacją Żory. Niespodzianki nie było – siatkarze z Żor we wszystkich trzech setach kontrolowali przebieg gry i spokojnie zwyciężyli 3:0. Do tie-breaka doszło w hali AZS-u Morgan Rybnik. Gospodarze, prowadząc 2:0, mogli zakończyć mecz w trzech setach, jednak pozwolili rywalom na powstanie z kolan i rozprawili się z nimi dopiero po pięciu setach, tracąc tym samym jedno z możliwych do zdobycia oczek. W ostatnim meczu tej grupy ostatni MUKS Wilhelm Szewczyk nie zdołał oprzeć się jankowickiej Jedynce I i przegrał w trzech partiach.

Wyniki 19. kolejki w grupie B II ligi:
GAF Gliwice – Albion Team – gramy dla Kuby 3:1
MARAT Rybnik – OKIS Gaszowice Nieszporek Motocykle 1:3
Albion Team – gramy dla Kuby – VFR Klimatyzacja Żory 0:3
MARAT Rybnik – GAF Gliwice 3:1
AZS Morgan Rybnik – Beer Team 3:2
MUKS Wilhelm Szewczyk – Jedynka Jankowice I
Edytor Suszec – OKIS Gaszowice Nieszporek Motocykle 1:3

Zobacz również:
Wyniki Rybnickiej ALPS

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved