Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Vital Heynen spróbuje wszystkiego, by pokonać gdańszczan

Vital Heynen spróbuje wszystkiego, by pokonać gdańszczan

fot. Jacek Cholewa

- Nie mamy szans, logicznie rozumując, bo przegraliśmy już trzy mecze z Lotosem. Ale to dobrze. Cała presja spoczywa na zespole z Gdańska - mówi trener Transferu Vital Heyen. Jutro jego siatkarze grają w Łuczniczce najważniejszy mecz sezonu.

To pierwszy pojedynek ćwierćfinałowy między Transferem a Lotosem Treflem Gdańsk. W rundzie zasadniczej bydgoszczanie przegrali dwukrotnie (1:3 i 2:3), ulegli także w Pucharze Polski. – Dlatego zrobiliśmy wszystko, żeby już więcej z Lotosem Treflem nie przegrać. Moi siatkarze, cała czternastka, są w znakomitej kondycji fizycznej. Nigdy wcześniej nie czuliśmy się tak mocni jak teraz. Nigdy przedtem nie trenowaliśmy tak jak teraz – mówi Vital Heynen.

Ale zrobimy jeszcze więcej, żeby pokonać Lotos Trefl. Zmieniliśmy już hotel w Gdańsku, bo tamten nie przyniósł szczęścia. I słuchajcie jeszcze. Kapitanem był w tamtych meczach Wojtek Jurkiewicz. Zmieniamy go. W sobotę kapitanem będzie Marcin Waliński. W tym sezonie dwa razy miał opaskę i dwa razy wygraliśmy. Myśleliśmy jeszcze, żeby zmienić trasę i nie jechać autostradą, ale zrezygnowaliśmy z tego – opowiada szkoleniowiec Transferu. – Jest jeszcze możliwa zmiana trenera, bo przegrał dwa razy z Lotosem Treflem. Prezes Sieńko jednak się na to nie zdecydował – dodaje jeszcze Belg, jak zwykle umiejący robić show.

Jutro o godz. 18 jego zespół rozpoczyna walkę o półfinał PlusLigi. By awansować do półfinału, jedna z drużyn musi wygrać dwa mecze (mecz nr 2 i ewentualnie 3 w środę, a później w czwartek w Gdańsku). – Mają znakomitego trenera i bardzo dobry zespół. Najlepszy jest Mateusz Mika. To gracz kompletny. Najlepiej u nich zagrywa, atakuje i przyjmuje – chwali rywali Heynen.Autor: Wojciech Borakiewicz, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved