Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > MLK: Sopocianki kontynuują dobrą passę, potknięcie Budowlanych

MLK: Sopocianki kontynuują dobrą passę, potknięcie Budowlanych

6. kolejka Młodej Ligi kobiet nie przyniosła zbyt wielu niespodzianek. Wysoką formę potwierdziły siatkarki z Sopotu i Legionowa, a bydgoszczanki wykorzystały słabszą dyspozycję zespołu z Łodzi, wyprzedzając drużynę Budowlanych w walce o 7. miejsce.

Jak do tej pory tylko wrocławianki zdołały zatrzymać dobrze naoliwioną sopocką maszynę. Rzeszowiankom sił starczyło tylko na jedną odsłonę, później coraz bardziej zaczęła zarysowywać się przewaga gospodyń. Pomimo nieco słabszej dyspozycji w pierwszym secie swojej liderki, Magdaleny Damaske, zawodniczki z Sopotu dzięki zagrywce swojej rozgrywającej Dominiki Mras wyszły z tarapatów (przegrywały już 18:20). W dalszej części spotkania siatkarki z Podkarpacia zmagały się z problemem, który dotyka wiele młodych zespołów – niedokładnym przyjęciem zagrywki. Do końca spotkania sumiennie na nagrodę MVP pracowała Joanna Grzmocińska skuteczna w defensywie i atakach z kontry. Na dwie kolejki przed końcem Młodej Ligi przewaga atomówek w tabeli nad zajmującymi drugą lokatę legionowiankami wynosi 7 punktów (zawodniczki Legionovii mają jednak jedno spotkanie więcej do rozegrania).

PGE Atom Trefl Sopot – Developres Rzeszów 3:0
(25:23, 25:17, 25:11)

Spadek formy w ostatnich spotkaniach zanotowały za to policzanki, do tego Legionovia postawiła im bardzo wysoko poprzeczkę. W Policach gospodynie walczyły jednak z faworytkami jak równy z równym, a podłamała je dopiero przegrana przez nie po emocjonującej końcówce trzecia partia. – Zaczęłyśmy od wysokiego prowadzenia 9:1, jednak rywalki szybko się pozbierały i przez całego seta nas goniły, a kolejnego już wygrały. Wydaje mi się, że trzeci set był decydujący – przyznała Krystyna Pietraszkiewicz. Młoda libero legionowianek zwróciła również uwagę na mocną zagrywkę Moniki Bociek, za sprawą której przyjezdne zdołały odwrócić losy w trzeciej odsłonie meczu, choć przegrywały już 21:23.

Chemik Police – SK bank Legionovia Legionowo 1:3
(20:25, 25:21, 23:25, 17:25)

W grupie zespołów walczących o 7. miejsce drużyna Pałacu Bydgoszcz pokazała, jak wiele pracy muszą włożyć ostrowczanki, by zrównać się poziomem z najlepszymi. Na pokonanie gospodyń bydgoszczanki nie potrzebowały nawet godziny, tym samym odwdzięczając się za porażkę seniorek w Orlen Lidze. Swoje doświadczenie zebrane na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej mogły wykorzystać m.in. Pola Nowakowska czy Małgorzata Śmieszek, a na pozycji rozgrywającej dobrze spisała się Patrycja Tomczyk. Przyjezdne wykorzystały potknięcie łodzianek i z przewagą dwóch oczek prowadzą w swojej grupie.

KSZO Ostrowiec Św. – Pałac Bydgoszcz 0:3
(16:25, 17:25, 15:25)

Nieprzyjemną niespodziankę sprawiły swoim kibicom łodzianki. Pilanki, podbudowane zwycięstwem nad zespołem z Bielska-Białej, także z wysokiego „c” przystąpiły do meczu z Budowlanymi Łódź. Łodzianki nie mogły ustabilizować własnej zagrywki, przeciwniczki zaś zagrały agresywnie w każdym elemencie i dzięki temu prowadziły wyrównaną grę z faworytkami meczu. Kiedy w trzecim secie wydawało się, że podopieczne Jacka Pasińskiego zaczynają dominować na boisku, kontuzji doznała ich środkowa, Julia Brzezińska. To zdarzenie kompletnie podłamało przyjezdne, które popełniając coraz więcej błędów, nie były już w stanie zagrozić pilankom.

PTPS SAF-Holland Piła – Budowlani Łódź 3:1
(25:18, 26:24, 19:25, 25:11)