Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga duńska: Ishøj Volley rozpoczął walkę w play-off od porażki

Liga duńska: Ishøj Volley rozpoczął walkę w play-off od porażki

fot. Erling Botcher

Od porażki w Hvidovre rywalizację w play-off rozpoczął beniaminek Volley Ligi. Ishøj Volley dzielnie walczył z rywalami, ale zabrakło mu zimnej krwi w końcówkach, a przegrana 1:3 stawia go w trudnej sytuacji przed meczem rewanżowym.

Boldklubben Marienlyst i Middelfart VK, czyli dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej, z automatu zapewniły sobie grę w półfinale Volley Ligi. O dwa pozostałe miejsca walczą cztery zespoły sklasyfikowane na pozycjach 3-6 po fazie zasadniczej, a wśród nich Ishøj Volley, którego rywalem zostało Hvidovre VK. W tym etapie walka toczy się do dwóch zwycięstw, ale podopieczni Marcina Janczaka wszystkie spotkania rozegrają na wyjeździe, ponieważ hala w Ishøj została dopuszczona tylko do rywalizacji w fazie zasadniczej. Jeden obiekt został odrzucony z powodu braku odpowiedniego koloru boiska, zaś drugi – z powodu wysokości sufitu w bocznych sektorach.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowej rywalizacji był bardzo emocjonującym i zaciętym widowiskiem. O waleczności obu zespołów świadczy fakt, że aż trzy z czterech odsłon rozstrzygane były po walce na przewagi. Wydaje się, że kluczowa dla losów spotkania była trzecia partia, w której podopieczni trenera Janczaka prowadzili już 15:10. Gdyby udało im się utrzymać tę przewagę do końca seta, to objęliby prowadzenie 2:1, ale tak się nie stało. Przeciwnicy złapali wiatr w żagle i choć później gracze z Ishøj próbowali wrócić do gry, to rywale nie pozwolili im już na rozwinięcie skrzydeł. Na porażce beniaminka ponownie zaważyła większa ilość błędów własnych. W pozostałych elementach zaprezentował się on na porównywalnym albo nawet lepszym poziomie od Hvidovre. Spore spustoszenie w szeregach rywali siała zagrywka Adama Łukasika, który popisał się aż pięcioma asami serwisowymi, ale zabrakło trochę jego skuteczności w ataku. Nie najlepiej w tym elemencie spisał się też Rafał Gosik, popełniając aż sześć błędów. Ze skrzydłowych najlepiej w ataku zaprezentował się Sebastian Sobczak, który skończył 15 z 36 rozegranych do niego piłek, co dało mu 42% skuteczność. Obaj środkowi w ataku pokazali się z przyzwoitej strony, choć nie otrzymali zbyt wielu piłek od Krzysztofa Pigłowskiego. Szczególnie Damian Nowak był mało wykorzystywany, bo jedynie osiem razy zbijał piłkę w całym meczu. Środkowi słabo zaprezentowali się w bloku, tylko trzykrotnie zatrzymując przeciwników na siatce.

W szeregach rywali prym wiódł Martin Bulow-Nielsen, który bardzo przyzwoicie zaprezentował się w ataku, osiągając w tym elemencie 50-procentową skuteczność, a zdobyte przez niego 23 punkty w dużej mierze przyczyniły się do końcowego sukcesu Hvidovre VK. W dodatku zaporę nie do przejścia na siatce stanowił Nicolai Houmann, który aż siedmiokrotnie zatrzymywał ataki beniaminka, a w polu serwisowym wyróżnił się Peter Tune-Svendsen, zapisując na swoim koncie trzy asy serwisowe i wielokrotnie uprzykrzając życie przyjmującym „polskiego” zespołu.Drugie starcie obu ekip zostanie rozegrane w najbliższą środę. Jeśli ponownie zwycięsko z rywalizacji wyjdzie Hvidovre VK, to ono zagra w półfinale. Natomiast jeśli podopieczni trenera Janczaka zrewanżują się rywalom za ostatnie niepowodzenie, to trzeci, decydujący mecz odbędzie się w następną niedzielę.

Hvidovre VK – Ishøj Volley 3:1
(27:25, 24:26, 31:29, 25:22)

Składy zespołów:

Hvidovre VK: Rusgaard (15), Houmann (13), Bulow-Nielsen (23), Hoffmann (3), Jorgensen (3), Svendsen (11), Petersen (libero) oraz Lambach (1), Lovberg, Vinther i Sajnberger (2)
Ishøj Volley: Łukasik (21), Pigłowski (5), Sobczak (18), Janczak (8), Gosik (11), Nowak (6), Żuchowski (libero) oraz Makuch (4), Turoboś (2) i Bottcher

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved