Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Klaudia Grzelak: Prowadzę dość szybkie tempo życia

Klaudia Grzelak: Prowadzę dość szybkie tempo życia

fot. Piotr Woźniak

W Łodzi rozpoczął się ćwierćfinałowy turniej o MP juniorek. Sześć drużyn walczy o prawo występu w półfinałach. - Przyjechałyśmy tutaj z takim nastawieniem, aby powalczyć - mówi Klaudia Grzelak, siatkarka KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Rywalizacja w łódzkiej hali Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności potrwa aż do niedzieli i wyłoni dwa zespoły, które awansują do fazy półfinałowej. W podgrupie A grają ze sobą zespoły z Łodzi, Starego Sącza i Mielca. Pierwszego dnia turnieju gospodynie w trzech setach pokonały siatkarki Popradu Stary Sącz. Niezwykle ciekawie zapowiada się także walka w podgrupie B, gdzie faworytkami są zawodniczki z Rzeszowa, a zagrozić im postarają się KSZO Ostrowiec Św. i Szóstka Biała-Podlaska.

Kapitan łodzianek to właśnie w rzeszowiankach upatruje najgroźniejsze rywalki dla gospodyń. – Z rzeszowiankami spotkałyśmy się już w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet. Jeden mecz u siebie wygrałyśmy, drugi niestety przegrałyśmy. Dlatego myślę, że to będzie dla nas jeden z najtrudniejszych przeciwników w tym turnieju, bo to zespół z tzw. „najwyższej półki”. O awans walczą też m.in. siatkarki z Ostrowca Św., ten zespół również znamy doskonale – mówi Zuzanna Berkowska, przyjmująca młodej drużyny Budowlanych Łódź.

W podgrupie B swoje pierwsze spotkanie przegrały siatkarki KSZO Ostrowiec Św., a w starciu z Developresem okazały się wyraźnie słabsze od rywalek. – Przyjechałyśmy tutaj z takim nastawieniem, aby powalczyć. Bardzo chciałybyśmy w meczu z Szóstką Biała-Podlaska sprawić jakąś niespodziankę – powiedziała Klaudia Grzelak, przyjmująca ostrowczanek. Młoda zawodniczka dostrzegła jednak pozytywne zmiany, jakie zaszły w drużynie od momentu, kiedy startowała Młoda Liga. – Moim zdaniem jest duży postęp w stosunku do początku sezonu, dziewczyny trenują bardzo ciężko i w trakcie meczu widać już tego efekty – oceniła Grzelak.To właśnie ta siatkarka, która mimo młodego wieku dostaje szansę występów w zespole z Orlen Ligi i jest filarem drużyny z Ostrowca Św. w rozgrywkach juniorskich i meczach Młodej Ligi. Na mecz z Developresem przyjechała niemal wprost ze spotkania pucharowego z Polic. – Tak, wróciłam dzisiaj o 7 nad ranem. Spałam godzinę i musiałam z drużyną wyjechać do Łodzi. Także można powiedzieć, że prowadzę dosyć szybkie tempo życia. (śmiech) Absolutnie jednak tego nie żałuję, wychodzę z założenia, że co mnie nie zabije, to mnie wzmocni – dodaje. – Jest to dla mnie okazja, aby sobie pograć trochę więcej niż mam na to szansę na parkietach Orlen Ligi – przyznaje Grzelak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved