Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Encyklopedia Oponentów – Sir Safety Perugia cz. 2

Encyklopedia Oponentów – Sir Safety Perugia cz. 2

fot. sirsafetyperugia.it

Ekipa wicemistrza Włoch, występująca na co dzień w stolicy Umbrii, Perugii, składa się z wielu znanych i cenionych zawodników zarówno przez kibiców, jak i siatkarskich ekspertów. Z kim przyjdzie rywalizować podopiecznym Miguela Falaski?

Drużyna ze stolicy Umbrii od momentu awansu do najwyższej, włoskiej klasy rozgrywkowej z miejsca stała się atrakcyjnym pracodawcą dla wielu znanych zawodników. Ubiegłoroczny sukces nie byłby możliwy bez obecności w składzie zawodników pokroju Gorana Vujevicia, Aleksandara Atanasijevicia czy Luciano De Cecco.

Warto w tym miejscu przybliżyć sylwetkę zwłaszcza pierwszego z wcześniej wymienionych graczy. Goran Vujević to 42-letni zawodnik, od którego trener Nikola Grbić zaczyna ustalanie składu na kolejne spotkania drużyny Sir Safety Perugia. Niezniszczalny Czarnogórzec rozpoczął swoją karierę w sezonie 1991/1992, kiedy to podpisał pierwszy, profesjonalny kontrakt z belgradzkim Partizanem. Od sezonu 1996/1997 nie licząc rocznej przerwy na występy w lidze greckiej, przez niemal 20 lat związany z drużynami włoskiej Serie A1. W Italii przywdziewał barwy między innymi ekip z Tarentu, Latiny czy Trydentu. Od sezonu 2011/2012 Vujević jest zawodnikiem Sir Safety Perugia. Przez wielu siatkarskich ekspertów uważany jest on za jednego z najlepszych obok Vladimira Grbicia przyjmujących mających swoje korzenie na Bałkanach. Do dnia dzisiejszego jest prawdziwym filarem przyjęcia zespołu prowadzonego przez Nikolę Grbicia.

Partnerem Vujevicia na pozycji przyjmującego jest w tym sezonie pozyskany z Pallavolo Citta di Castello – niemal 25-letni Christian Fromm. Niemiecki zawodnik trafił do zespołu wicemistrza Włoch po wspaniałym sezonie reprezentacyjnym, okraszonym zdobyciem przez rodzimą reprezentację Fromma brązowego medalu w mistrzostwach świata rozgrywanych w Polsce. Miał on wydatny wpływ na grę reprezentacji prowadzonej przez belgijskiego selekcjonera Vitala Heynena i wespół z Denisem Kaliberdą i Georgiem Grozerem doprowadzili do największego sukcesu w historii niemieckiej siatkówki.Na pozycji rozgrywającego w drużynie Sir Safety Perugia występuje jeden z najlepszych rozgrywających ostatnich lat na świecie – Lucciano De Cecco. Ten niemal 26-letni zawodnik podobnie jak Goran Vujević przez większość swojej kariery związany jest z włoskimi klubami. W stolicy Umbrii występuje od początku sezonu 2014/2015, a wcześniej przywdziewał on barwy zespołu z Piacenzy. W 2011 roku został on wybrany najlepszym rozgrywającym Ligi Światowej i Pucharu Świata. Był także wicemistrzem Włoch z ekipą Copry Piacenzy. Z tym zespołem wygrał również Puchar Challenge w sezonie 2012/2013. De Cecco ma ważny kontrakt z ekipą Sir Safety Perugia do końca sezonu 2016/2017.

Kolejną gwiazdą w składzie Nikoli Grbicia jest na pewno młody, 23-letni atakujący reprezentacji Serbii – Aleksandar Atanasijević, znany z występów w drużynie PGE Skry Bełchatów. Od momentu przejścia tego zawodnika do ekipy ze stolicy Umbrii jest on niekwestionowanym liderem ataku tego zespołu. Poprzedni sezon był dla Atanasijevicia wyjątkowo udany – wicemistrzostwo Włoch i tytuł MVP sezonu zasadniczego, włoskiej Serie A1. Warto w tym miejscu dodać, że w sezonie 2013/2014 był najlepiej punktującym zawodnikiem w lidze.

Sir Safety Perugia to jednak nie tylko Vujević, Fromm, De Cecco czy Atanasijević. W talii Nikoli Grbicia znajdują się również reprezentacji Włoch, tacy jak środkowi Simone Buti i Thomas Beretta, przyjmujący Gabriele Maruotti czy doświadczony libero Andrea Giovi.

W obecnym sezonie drużyna ze stolicy Umbrii nie prezentuje się jednak tak dobrze w rozgrywkach ligowych jak w roku poprzednim. Po 18. rozegranych kolejkach,Sir Safety Perugia legitymuje się bilansem 12 zwycięstw i 6 porażek, co daje jej 5. miejsce w tabeli i siedmiopunktową stratę do trzeciej w tabeli Cucine Lube Banca Marche Treia. W ostatniej kolejce ligowej podopieczni trenera Grbicia wygrali z drużyną Rawenny w stosunku 3:1.

Sir Safety Perugia to na pewno godny przeciwnik dla zespołu mistrza Polski, PGE Skry Bełchatów i przysłowiowego „konia z rzędem” temu, kto będzie w stanie przewidzieć wynik tej rywalizacji. Wydawać się może, że o zwycięstwie zdecyduje forma dnia, gdyż zespoły dysponują zbliżonym potencjałem, a kibice obu drużyn już zacierają ręce na myśl o pojedynkach Christiana Fromma z Facundo Conte czy Aleksandara Atanasijevicia z  Mariuszem Wlazłym.

Zobacz również:
Encyklopedia Oponentów – Sir Safety Perugia cz.1

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved