Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Agnieszka Rabka: W sobotę powalczymy o trzy punkty

Agnieszka Rabka: W sobotę powalczymy o trzy punkty

fot. Tomasz Tadrała

Siatkarki Chemika Police w środę pewnie awansowały do turnieju finałowego Pucharu Polski, a już w sobotę na zakończenie fazy zasadniczej Orlen Ligi podejmą Pałac Bydgoszcz i są zdecydowanym faworytem. Agnieszka Rabka zapowiada walkę o pełną pulę.

Spotkanie Chemika Police z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski było meczem jednostronnym i zakończyło się po nieco ponad godzinie. – Mieliśmy taką nadzieję, że będzie to szybki mecz. Niedawno w Ostrowcu Świętokrzyskim wygrałyśmy 3:0, także na naszym boisku można było się spodziewać tego, że mecz będzie nawet troszkę szybszy, niż ten wyjazdowy – przyznała po środowym spotkaniu rozgrywająca mistrzyń Polski, Agnieszka Rabka.

Gospodynie przeważały w meczu pucharowym w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, ale w szczególności w zagrywce, gdzie skutecznie utrudniały rywalkom wyprowadzenie akcji. – Zagrywka z reguły jest kluczowym elementem, jeżeli chodzi o grę w siatkówkę. Jeżeli jest ona dobra i wtedy znacznie łatwiej się gra. W środę ten element funkcjonował bardzo dobrze – zgodziła się Rabka.

Obie ekipy wybiegły na boisko z zamiarem odniesienia zwycięstwa, wyszły w niemal najsilniejszych składach. Ostrowczanki zdecydowanie nie były faworytem spotkania, ale na pewno nie można było im odmówić tego, że nie walczyły. – Na pewno, wiadomo, że Puchar Polski rządzi się swoimi prawami. Jest to jedno spotkanie, od którego zależy bardzo wiele, nawet awans do finałowej czwórki. Nie dziwi więc to, że oba zespoły wyszły w najmocniejszym zestawieniu – powiedziała Agnieszka Rabka.O drugi z rzędu Puchar Polski policzanki powalczą już 14 i 15 marca w Kędzierzynie-Koźlu. – Wolałybyśmy chyba, żeby to było troszkę bliżej Szczecina, jeżeli chodzi o nasze podróże. Mamy jednak głęboką nadzieję, że Kędzierzyn-Koźle będzie dla nas w tym roku tak samo szczęśliwy, jak w zeszłym Ostrowiec Świętokrzyski – nie ukrywała Agnieszka Rabka. Zanim jednak dojdzie do tego turnieju, policzanki zakończą fazę zasadniczą Orlen Ligi sobotnim meczem z Pałacem Bydgoszcz, który odbędzie się w hali przy ulicy Siedleckiej w Policach. W pierwszym, grudniowym spotkaniu tych zespołów Chemik Police wygrał bardzo wysoko i wydaje się, że wynik inny, niż kolejna gładka wygrana mistrzyń Polski, byłby sporym zaskoczeniem. Bardzo prawdopodobne jest, że mając już pewne pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, trener Cuccarini zdecyduje się na roszady w składzie. – Wydaje się, że to spotkanie należy potraktować tak, jak każdy mecz. Będzie to ostatnie spotkanie fazy zasadniczej i trzy punkty na pewno bardzo by się nam przydały. O to będziemy walczyły – zapowiada Agnieszka Rabka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved