Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Giuseppe Cuccarini: Pierwszy krok w kierunku Pucharu Polski

Giuseppe Cuccarini: Pierwszy krok w kierunku Pucharu Polski

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki Chemika Police w meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski nie miały najmniejszych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa i awansem do turnieju finałowego. Zarówno Anna Werblińska, jak i Giuseppe Cuccarini nie ukrywali zadowolenia.

Policzankom wygranej gratulowała kapitan beniaminka, Barbara Bawoł. Miałyśmy w środę dużo problemów z przyjęciem zagrywki, natomiast zespół z Polic z kolei serwował bardzo dobrze, czuł się zdecydowanie pewniej w swojej hali – powiedziała na konferencji prasowej przyjmująca KSZO. Siatkarka zwróciła także uwagę na niską skuteczność swojej drużyny w ataku. – Dziewczynom z Chemika wychodziło praktycznie wszystko, a nam nawet kiedy obroniłyśmy, miałyśmy w górze kontratak, nie byłyśmy w stanie tego wykorzystać. Popełniałyśmy błędy i miałyśmy dużo nieskończonych ataków. Nasza skuteczność w ataku moim zdaniem była zbyt niska, żeby chociaż trochę powalczyć z takim zespołem jak Chemik Police – dodała Barbara Bawoł.

Anna Werblińska, kapitan Chemika Police, nie ukrywała zadowolenia z wygranej, ale nie była do końca usatysfakcjonowana grą. – Na pewno jesteśmy zadowolone z wyniku spotkania. Dziękujemy za miłe słowa od kapitana drużyny przeciwnej, chociaż ja uważam, że nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu – powiedziała. Zawodniczka Chemika Police wskazała także jeden decydujący element. – Przyznam jednak, że ta zagrywka nam naprawdę bardzo dobrze funkcjonowała i dzięki niej ustawiłyśmy sobie grę i kontynuowałyśmy ją od początku do końca – dodała Anna Werblińska. Siatkarka jasno określiła także cel zespołu, jeżeli chodzi o Puchar Polski. – Cieszymy się z wygranej, mamy Final Four Pucharu Polski. Tam czeka nas na pewno bardzo ciężki turniej, wiemy, czego mamy się spodziewać, ale na pewno chcemy obronić trofeum – zakończyła Anna Werblińska.

Trener KSZO Dariusz Parkitny stwierdził, że takie mecze to dla jego zespołu cenna lekcja. – Dla nas jest to nauka. Co by człowiek nie powiedział, to przyjechaliśmy tu na ten mecz z myślą, żeby wynieść z niego każdą dobrą akcję i pokazać się z jak najlepszej strony. Wynik jest zawsze do końca sprawą otwartą. Szanujemy przeciwnika i wiemy, że jego i nasza pozycja jest gdzie indziej. Mam nadzieję, że wszyscy coś wyniesiemy z tego meczu – powiedział szkoleniowiec. Radości z wygranej nie ukrywał z kolei Giuseppe Cuccarini. – To był nasz pierwszy krok w kierunku Pucharu Polski. Jestem bardzo zadowolony z rezultatu i tego, jak się zaprezentował mój zespół. Teraz przygotowujemy się do turnieju finałowego i to pod niego będą prowadzone treningi – mówił na konferencji prasowej szkoleniowiec Chemika. Okazało się także, że nie dojdzie do zapowiadanych sparingów z Lokomotivem Baku. – Zapytaliśmy Lokomotiv Baku i początkowo odpowiedzieli, że przyjadą, ale później przyszła jednak informacja, że nie mogą przyjechać i obecnie jesteśmy w poszukiwaniu kolejnych sparingpartnerów – opowiedział Giuseppe Cuccarini.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved