Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Atom Trefl melduje się w półfinale

PP: Atom Trefl melduje się w półfinale

Sopocianki bez problemów pokonały Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza i awansowały do Final Four Pucharu Polski, które w tym roku odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu. Pełna błędów gra dąbrowianek nie pozwoliła im wywalczyć nawet jednego seta.

Pierwsze akcje w Ergo Arenie okraszone były błędami obu zespołów, szybciej jednak uporządkowały swoją grę gospodynie, które po punktowej zagrywce Katarzyny Zaroślińskiej wyszły na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Zmuszone do pomyłek przez dąbrowianki, nie potrafiły go jednak utrzymać, przez co doszło do wyrównania i walki punkt za punkt. To doprowadziło do pierwszej przerwy technicznej, którą zarządziła Zaroślińska nieudanym atakiem z pipe’a (7:8). Po czasie zespoły naprzemiennie zdobywały punkt, do czasu aż w polu serwisowym znalazła się Klaudia Kaczorowska – jej zagrywki uniemożliwiły rozegranie akcji zakończonych skutecznym atakiem zawodniczkom przyjezdnej drużyny i dały trzy oczka przewagi „atomówkom”. Po kolejnych błędach dąbrowianek i udanym ataku Charlotte Leys z lewego skrzydła nastąpiła druga przerwa techniczna (16:12). Po powrocie na boisko gospodynie konsekwentnie powiększały swoje prowadzenie. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem zagrywek, a to przekładało się na trudności w ataku – zazwyczaj na siatkarki z Dąbrowy Górniczej czekał podwójny blok Atomu Trefla Sopot. Seta zakończyła Katarzyna Konieczna autowym atakiem (13:25).

Od trzech błędów gospodyń rozpoczął się drugi set spotkania. Dąbrowianki nie potrafiły utrzymać jednak tej przewagi i po chwili był remis po 5. Następnie udane zagrania Dominiki Sobolskiej na środku siatki oraz w polu serwisowym ponownie wyprowadziły przyjezdne na minimalne prowadzenie. Nieudany atak Zaroślińskiej i kontra Koniecznej zarządziły pierwszą przerwę techniczną (8:6). Atom Trefl wrócił na prowadzenie po czasie regulaminowym, bo błędy własne popełniły dąbrowianki. W kolejnych akcjach wiele było niesamowitych obron po obu stronach siatki, jednak zwycięsko z tych wymian wychodziły atomówki. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną asa serwisowego zagrała Ozge Cemberci, pozostawiając swój zespół jeszcze w grze w tym secie, ale na drugą regulaminową przerwę z prowadzeniem schodził Atom Trefl po ataku ze środka Brittnee Cooper (16:14). Dwa oczka przewagi gospodyń utrzymały się do decydującej fazy seta. W końcówce masę błędów w ataku popełniły przyjezdne, przez co nie mogły zagrozić rywalkom i powalczyć o wygraną w tej partii. Pewnie za to do zwycięstwa zmierzały sopocianki, a ostatni punkt padł po kiwce Izabeli Bełcik (25:18).

Przyjezdne były bezradne już od pierwszych piłek trzeciej odsłony meczu. Nie potrafiły przebić się przez szczelny blok rywalek, który ostatecznie wymusił bezpośrednie błędy w ich ataku. Czteropunktowe prowadzenie sopocianek, wypracowane na samym początku, utrzymało się do pierwszej przerwy technicznej (8:4). Po niej atomówki kontrolowały przebieg wydarzeń, powiększając różnicę punktową – kolejną serią zagrywek popisała się Kaczorowska, a błędy po dąbrowskiej stronie popełniała Konieczna. Osiem oczek przewagi nieco rozluźniło zespół gospodyń, które zaczęły grać nieco niedokładnie w ataku. Na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły po udanym ataku Zaroślińskiej (16:10). Po powrocie na boisko gra obu ekip falowała – najpierw Atom Trefl powiększył przewagę, później straty odrobił MKS (19:15). Jednak pięć punktów okazało się zbyt wysoką przewagą dla przyjezdnych, aby powalczyć o przedłużenie spotkania. Ostatecznie ich błędy w przyjęciu i ataku dały piłkę meczową gospodyniom, a wykorzystała ją Charlotte Leys atakiem po skosie, dając tym samym awans swojej drużynie do turnieju finałowego Pucharu Polski.

PGE Atom Trefl Sopot – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:0
(25:13, 25:18, 25:18)

Atom: Tokarska, Leys, Bełcik, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (libero) oraz Efimienko i Miros
MKS: Konieczna, Dziękiewicz, Mancuso, Zakreuskaja, Cemberci, Sobolska, Strasz (libero) oraz Urban, Staniucha-Szczurek i Kaliszuk