Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikołaj Penczew: Czeka nas bardzo ciężki okres

Nikołaj Penczew: Czeka nas bardzo ciężki okres

fot. plusliga.pl

- W play-off nie ma już co liczyć na to, że zagra się ze słabszym rywalem. Wszystkie zespoły z czołowej ósemki grają dobrze i mają motywację, żeby zagrać najlepsze mecze w fazie play-off - mówi przyjmujący wicemistrza Polski, Nikołaj Penczew.

Rywalizacja w PlusLidze nie zwalnia tempa. w niedzielę zakończyły się ostatnie mecze rundy zasadniczej, ale Asseco Resovia Rzeszów nie miała zbyt wiele czasu na świętowanie pierwszego miejsca, bowiem już dziś rozpocznie się walka w play-off. – Czeka nas bardzo ciężki okres, bo zaczynają się play-off, w których są już same ważne mecze. Skupiamy się jednak tylko na naszej grze i chcemy wywalczyć zwycięstwo w każdym spotkaniu – zapowiada Nikołaj Penczew.

W obecnym sezonie rywalizacja w pierwszej rundzie play-off będzie się toczyła tylko do dwóch zwycięstw, a pierwszy pojedynek odbędzie się w hali niżej sklasyfikowanego zespołu po rundzie zasadniczej. Taki system może wpłynąć na to, że pojawią się jakieś niespodzianki. – To jest ciężki układ spotkań, ale taka sama trudność czeka też inne zespoły wyżej rozstawione w pierwszej rundzie play-off. Trzeba skupić się na każdym kolejnym meczu – podkreślił bułgarski przyjmujący podkarpackiego zespołu.

Przeciwnikiem podopiecznych trenera Kowala w tej części rozgrywek będą Cerrad Czarni Radom, z którymi w rundzie zasadniczej rzeszowianie rozegrali dwa zwycięskie, choć bardzo zacięte spotkania. – W play-off nie ma już co liczyć na to, że zagra się ze słabszym rywalem. Wszystkie zespoły z czołowej ósemki grają dobrze. Dodatkowo każdy ma motywację, żeby zagrać najlepsze mecze właśnie w fazie play-off – podkreślił Penczew. – Postaramy się wygrać każde spotkanie, ale wiemy, że nie będzie to łatwe zadanie. Zaczynamy rywalizację od meczu w Radomiu, a tam gra się bardzo ciężko dla każdej drużyny przyjezdnej. W pierwszej rundzie wygraliśmy tam 3:1 i nie miałbym nic przeciwko, żeby taki scenariusz się powtórzył – zakończył. 

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved